Misiune cu necazuri pentru un echipaj SMURD din judetul Bistrita-Nasaud

×
Publicitate

O ambulanta care transporta un copil de 4 ani si pe mama acestuia a fost lovita de un autoturism condus de o tanara de 19 de ani.
 

Potrivit martorilor, aceasta a pierdut controlul volanului si a intrat pe contrasens. In salvare erau si doi paramedici care, desi raniti, au avut puterea sa le acorde primul ajutor victimelor.

Tanara s-a ales cu leziuni la coloana si fractura la piciorul drept. Iar fratele ei, de 11 ani, care o insotea, a fost dus la Spitatul Judetean din Bistrita cu hemoragie interna.

Mama si copilul aflati in ambulanta nu au fost raniti. Ei au fost preluati imediat de un alt echipaj si sunt in afara oricarui pericol.

 

Articol recomandat de sport.ro
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Citește și...
Directorul APIA din Satu Mare a fost arestat aseara pentru 29 de zile

Potrivit anchetatorilor, in martie si mai 2012, Viorel Pintea, in calitate de director la Agentiei de Plati si Interventii pentru Agricultura Satu Mare, i-ar fi cerut unui fermier bani pentru a nu dispune controale la culturile pe care le are in judet.

Capitala Marii Uniri, Alba Iulia, a fost data uitarii de mai marii de la Bucuresti

Pentru al doilea an consecutiv, bugetul necesar pentru serbarile din orasul Marii Uniri este alocat exclusiv de autoritatile locale si judetene.

Cod galben de vant si ninsori. In Ardeal zapada atinge deja 20 de centimetri

Daca pana acum toamna ne-a rasfatat cu vreme buna, de azi-noapte putem spune ca, meteorologic, a venit iarna. Suntem in plin cod galben de vant si ninsori, in nordul tarii si la munte. In judetele Bistrita Nasaud si Harghita, ninge deja de cateva ore.

Recomandări
SURSE: PPE și Renew cer Comisiei Europene să blocheze jalonul de 770 de milioane de euro, din cauza amendamentului Fritz

Liderii PPE și Renew Europe, principalele grupuri politice pro-europene din Parlamentul European, i-au trimis o scrisoare comună președintelui Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, în care se arată îngrijorați de soarta statului de drept din România.

Legea salarizării, încă fără acord politic. PSD vrea salarii mai mari, iar UDMR se teme de scăderi de venituri

Partidele au analizat cea mai recentă variantă a legii salarizării unitare, dar nu s-au pus încă de acord pentru o variantă pe care să o susțină în Parlament.

Cristina Trăilă, secretar general adjunct al Guvernului, este audiată la DNA Iaşi. Fosta deputată PNL, însoțită de avocat

Fosta deputată Cristina Trăilă (PNL), secretar general adjunct al Guvernului, este audiată, astăzi, la sediul DNA Iaşi, în dosarul omului de afaceri Fănel Bogos, potrivit News.ro.