Lopes, pariul pierdut de Muresan. Fundasul pleaca de la CFR dupa numai trei partide jucate

61514392

Criza financiara prin care trece CFR Cluj a fost simtita inca din iarna. Iuliu Muresan, presedintele echipei transilvanene, a cheltuit doar 40.000 de euro pentru transferuri.

Singurul jucator adus pe bani a fost Aitor Monroy, de la Ceahlaul, insa si suma de transfer pentru acesta a fost achitata abia pe 31 martie, cand a fost finalizat dosarul de licentiere.

Un alt jucator adus in iarna la CFR a fost Tiago Jorge Oliveira Lopes (25 de ani)(foto mic). Fundasul dreapta a fost adus sa acopere flancul unde mai joaca Vasile Maftei si Javier Veleyos. Nu a fost insa un pariu castigat de clujeni. Fotbalistul nu s-a adaptat si a bifat doar trei partide. A evoluat ultima data in meciul din deplasare cu Astra (intrat in minutul 52), scor 0-1, iar in ultimele trei meciuri a fost pe banca de rezerve. De notat ca celelalte doua partide jucate au fost tot in deplasare, la Targu Jiu (integralist) si Corona (intrat in minutul 56).

Nicio echipa notabila in CV

Tiago Lopes va pleca mai mult ca sigur din Gruia la vara. Partea buna pentru clujeni este ca acesta a venit gratis in Romania si a semnat pentru un salariu de 7.000 de euro lunar.

Fundasul a jucat sezonul trecut 20 de meciuri in liga secunda din Portugalia pentru Sporting Covilhã si, inainte, 29 de partide, in acelasi campionat,. pentru Trofense. Pana acum doi ani a jucat doar in judet sau in liga a II-a sau a III-a.

170 de minute a bifat Tiago Jorge Oliveira Lopes pentru CFR Cluj
 

Articol recomandat de sport.ro
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
Citește și...
Peste 2.500 de artisti din 70 de tari isi dau intalnire la Sibiu

 Artisti de pe trei continente vor prezenta 17 spectacole de dans la editia din acest an a Festivalului International de Teatru de la Sibiu (FITS), oferind publicului "o calatorie fascinanta" prin America de Sud, Europa si Asia.

Sase barbati sunt cercetati pentru ca au furat o masina de 40.000 de euro

 Politistii clujeni au identificat sase barbati, cu varste cuprinse intre 24 si 50 de ani, din judetele Cluj si Satu Mare, banuiti ca au furat o masinadin Cluj-Napoca. Barbatii sunt cercetati pentru furt calificat si tainuire.

Un barbat a fost arestat de Curtea de Apel Cluj. Este acuzat de furturi de la turistii care vizitau Muzeul Luvru din Paris

 Un barbat a fost arestat de Curtea de Apel Cluj, in baza unui mandat european de arestare, fiind acuzat de organizarea unei retele specializate in furturi de la turisti care vizitau Muzeul Luvru din Paris.

Recomandări
CCR a decis asupra Legii integrității, contestată de Nicușor Dan. Ce prevederi au fost declarate neconstituționale

Curtea Constituțională a României a pronunțat, luni, deciziile în cazul sesizărilor referitoare la noua Lege a integrității, contestată atât de președintele Nicușor Dan, cât și de un grup de senatori USR și PNL.

Ilie Bolojan, despre scumpirea motorinei: „Oricât ne-am dori, nu putem controla lucruri care nu depind de noi”

 Ilie Bolojan a declarat, luni, despre majorarea prețurilor la motorină, că, oricât ne-am dori, nu avem cum să controlăm lucruri care nu pot fi controlate de noi, el subliniind că creșterea prețurilor la combustibil are un efect asupra inflației.

CCR: Amendamentul prin care aleşii incompatibili îşi pierd funcţiile, declarat constituţional. Reacția lui Dominic Fritz

Curtea Constituţională a stabilit ca fiind constituţional un amendament introdus în Legea integrităţii la cererea PSD şi AUR, prin care aleşii găsiţi incompatibili sau în conflict de interese îşi pierd funcţiile.