VIDEO Copii ucraineni împreună cu mamele lor au oferit flori în Bucureşti, mulţumind pentru sprijinul acordat refugiaţilor

62252439
Facebook.com

Copii ucraineni împreună cu mamele lor au oferit flori în Bucureşti, mulţumind pentru sprijinul acordat refugiaţilor şi pentru modul în care au fost primiţi în România.

Vezi aici cele mai recente informații despre Războiul din Ucraina | LIVE UPDATE

"Copiii ucraineni împreuna cu mamele lor au oferit flori bucureştenilor, mulţumindu-le pentru sprijinul acordat şi primirea caldă în România", anunţă Ambasada Ucrainei la Bucureşti, prezentând şi un film cu reacţii ale celor care au primit lalele galbene.

"Sunt pentru a vă mulţumi pentru ospitalitate", afirmă una dintre tinerele care oferă flori.

Aproximativ 10 milioane de ucraineni au părăsit casele lor în urma războiului Rusiei împotriva Ucrainei.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Autoritățile române reiau operaţiunea de recuperare a refugiatului ucrainean găsit mort într-o râpă

Autorităţile române vor relua joi operaţiunea de recuperare a refugiatului găsit mort într-o râpă. Misiunea este una dificilă pentru că zona este greu accesibilă și există risc de avalanşă.

Fabrică ilegală de țigări, descoperită în Neamț. Prejudiciu estimat de două milioane de euro

10 indivizi, care produceau clandestin ţigări, au fost prinşi de polițiștii de frontieră împreună cu procurorii DIICOT, la Neamţ.  

Nume noi pe scena Electric Castle. Organizatorii au anunțat un val de artiști internaționali

Nume noi vor fi prezente pe scena Electric Castle, la vară, între 13 și 17 iulie. Organizatorii au anunțat un val de artiști internaționali care vor face spectacol timp de 5 zile în Bonțida, unde se va îmbina perfect stilul rock cu house și pop.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.