Un șofer din Gorj a tras cu pistolul spre un polițist și un jandarm

62051541
iStock

Un bărbat din Gorj a tras cu un pistol cu bile spre un polițist și un jandarm, pe Drumul European 79, în localitatea Drăguțești, după ce i s-a cerut să se legitimeze.

În cele din urmă, tânărul a fost dus la audieri, la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu-Jiu.

„Au fost sesizaţi poliţiştii de către o persoană că, pe Drumul European de la Drăguţeşti, există o persoană care vomita în mijlocul drumului şi care s-a urcat într-o maşină. Urmare a apelului, un poliţist şi un jandarm s-au deplasat în acel loc, persoanei respective i s-au solicitat documentele.

Acesta a refuzat şi s-a adresat ameninţător faţă de ei şi a scos un pistol. Nu şi-au dat seama nici poliţistul, nici jandarmul că este un pistol cu bile, au fugit, a tras în ei, nu i-a nimerit, prima impresie a fost că este o armă de foc. Deşi au scos armele, nu au tras.

Când şi-au dat seama că este un pistol cu bile, l-au imobilizat şi nu li s-au produs leziuni traumatice, nu au fost loviţi”, a declarat prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu-Jiu.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Un bărbat din București a amenințat că se aruncă de la etaj, dacă Dragnea nu e eliberat

Incident bizar pe Bulevardul Unirii din Capitală, petrecut vineri seară.

Graziela Vâjială ar fi cerut laboratorului din Bucureşti să muşamalizeze teste antidoping

Agenţia Naţională Antidoping a instruit laboratorul din Bucureşti ca să muşamalizeze rezultatele pozitive ale unor teste antidoping în cazul acel puţin trei sportivi, susţine Sports Integrity Initiative, citând un raport al WADA.

Tentativă de jaf la o bancă din Dolj. Presupusul autor e un tânăr de 22 de ani

Un tânăr de 22 de ani dintr-o comună din Dolj este cercetat de polițiști, după ce ar fi intrat prin efracție într-o bancă, în urmă cu două zile.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.