Tragedie în Dakota de Sud. Un copil de un an a căzut de la fereastra unui hotel și a murit

62442748
Shutterstock

Un băiețel de un an din Minnesota a murit în această săptămână după ce a căzut de la fereastra unui hotel din Dakota de Sud.

Madden Hein a fost grav rănit și a murit pe 15 aprilie, la două zile după ce a căzut de la etajul al treilea al Club House Hotel & Suites din Sioux Falls, a relatat The Star Tribune, potrivit People.

Ofițerul de informații publice al poliției din Sioux Falls, Sam Clemens, a declarat pentru Star Tribune, Sioux Falls Argus Leader și KELO, afiliat CBS, că, deși o anchetă este în curs de desfășurare, căderea pare a fi un accident.

„Un eveniment tragic”, a declarat acesta pentru Sioux Falls Argus Leader.

Ofițerul a declarat că mai mulți martori din apropiere, care aveau pregătire medicală au încercat să-l ajute pe băiețel înainte ca acesta să fie spitalizat. În acel moment, acesta avea puls, dar nu răspundea manevrelor de resuscitare.

Părinții copilului au declarat într-o postare pe Facebook din 16 aprilie că „le este greu să proceseze toate acestea” și că organele fiului lor vor fi donate.

„Organele sale vor ajuta atât de mulți alți oameni. Băiețelul nostru este un adevărat supererou în viață. Nu putem explica cât de recunoscători suntem pentru toate gândurile și rugăciunile voastre. MULȚUMESC!", a scris mama copilului.

O campanie de strângere de fonduri pe GoFundMe a strâns peste 63.000 de dolari pentru familie până în dimineața zilei de 17 aprilie.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Polițist din Ploiești, acuzat de viol. Victima ar fi mers la superiorii ofițerului pentru plângere, dar ei ar fi refuzat-o

Un polițist din Ploiești este acuzat de viol, după ce o femeie susține că a fost abuzată sexual de acesta, iar că superiorii săi l-ar fi acoperit. Conducerea IPJ Prahova a declanțat o anchetă internă.

Pescari din Bacău, amendați cu 30.000 de lei. Bărbații nu au respectat perioada de prohibiție

Partidele de pescuit s-au dovedit miercuri foarte scumpe în Bacău. 

Doi tineri, prinși în flagrant în timp ce vindeau droguri, în Pitești. Au fost plasați sub control judiciar

Doi tineri au fost prinși în flagrant la Pitești, în timp ce vindeau droguri. Primul, un bărbat de 26 de ani, a fost ridicat din parcarea unui mall.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.