Președintele Germaniei a depus o coroană de flori la monumentul aflat în fața Catedralei Mitropolitane din Timișoara
Vizită istorică a președintelui Germaniei, la Timișoara, de Ziua Eroilor. Frank-Walter Steinmeier a ajuns, joi, în orașul de pe Bega, unde a depus o coroană de flori la monumentul aflat în fața Catedralei Mitropolitane.
După ceremonie, oficialul a dat mâna și a stat de vorbă cu Mitropolitul Banatului, în fața Catedralei, preț de câteva minute.
Vineri se va întâlni cu reprezentanți minorităților germane și evreiești. Înainte să ajungă la Timișoara, președintele german a fost la București și la Sibiu.
Etichete: Frank-Walter Steinmeier, germania, presedinte, timisoara,