O tânără din Baia Mare s-a aruncat de la balcon după o ceartă cu prietenele

62226310
StirilePROTV

O tânără de 18 ani din Baia Mare a supraviețuit ca prin minune, după ce a căzut de la etajul 8 al unui bloc.

Din primele informații, se pare că tragedia s-a petrecut după ce adolescenta ar fi avut o ceartă mai aprinsă cu prietenele sale, alături de care locuia cu chirie.
Fata se află în stare gravă la spital iar între timp anchetatorii încearcă să afle cum s-a produs mai exact accidentul.

Tânăra de 18 ani locuia de câteva luni cu chirie într-un apartament din Baia Mare alături de alte două prietene. Se pare că marți seară s-a iscat o ceartă mai aprinsă, iar colegele ei ar fi ieşit din locuinţă. La câteva minute după ce a rămas singură, s-a produs şi accidentul şocant - s-a aruncat de la etaj.

Bărbat: „Ceva fata ce locuia aici sus, la etajul 8, nu locuia singură, cu alte două-trei fete. Au zis că a închis uşa cu cheia şi s-a aruncat de pe balcon."

„Am auzit o bubuitură, a picat de la etajul 8 şi a picat acolo jos" a spus altcineva.

Vecină: „Eram în casă, fetele erau acolo, cele două prietene şi au zis că erau la magazin, când s-a aruncat şi după au schimbat, şi au zis că erau în casă şi că fata care s-a aruncat a închis balconul şi după s-a aruncat."

Căzătura a fost amortizată de acoperişul unui magazin, aflat la parterul blocului. În urma impactului fata a supravieţuit, însă a fost transportată la spital în stare gravă.”

„Nu ştiu dacă nu e fata care a mai avut ceva tentative de suicid…" a spus un alt vecin.

Poliţiştii urmează să stabilească cum s-a produs accidentul.

Articol recomandat de sport.ro
Răzvan Lucescu, „îmbătrânit” în ultima sută de ore: cum arăta duminică, la sosirea în țară
Răzvan Lucescu, „îmbătrânit” în ultima sută de ore: cum arăta duminică, la sosirea în țară
Citește și...
Cât costă verdețurile în piață, înainte de Paște. Sunt mai ieftine decât în supermarketuri

Cu gândul la drob, și stufat și cu sacoșele pline cu verdeţuri, așa s-au întors de la cumpărături mulți români gospodari, mulțumiți că ceapa și usturoiul verde, ridichile, și ierburile aromatice, au cam aceleași prețuri de anul trecut.

Cum este diferită Săptămâna Mare față de anii trecuți. „Credincioșii sunt îngrijorați, dar se roagă pentru pace și linişte”

Este Vinerea Mare, cea mai tristă zi a credinței creștine, ziua în care Mântuitorul Iisus Hristos a fost îngropat după jertfa pe cruce, pentru ca prin Înviere să ofere tuturor viață veșnică.

Cumpărăturile de Paște, test de răbdare. Românii stau ore în magazine în căutarea celor mai mici prețuri

Pe mulți români, Vinerea Mare i-a găsit prin magazine, încercând să cumpere tot ce le mai lipsește pentru masa de sărbătoare. Majoritatea au venit cu lista pregătită, hotărâți să plece acasă cu tot ce au nevoie, fără să cheltuiască prea mult.

Recomandări
Au început blocajele pe Valea Prahovei. Românii plecați în vacanță de Paște s-au împotmolit pe DN1. „Sute de minute”

Vacanța de Paște a trimis către munte mii de oameni - au fost întâmpinați cu fulgi de zăpadă, în unele locuri, dar și cu ouă roșii și cozonac, potrivit tradiției. 

Atmosferă apăsătoare la înmormântarea lui Mircea Lucescu. A fost adus la biserică pe un covor din petale de trandafir

Au fost momente încărcate de emoție, pentru toți cei care l-au iubit pe legendarul antrenor Mircea Lucescu. 

De la ”vreau să fiu doctor” la călugăr clopotar. Povestea frumoasă a Părintelui Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă

Părintele Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă a povestit într-un interviu realizat de jurnalistul Alex Dima cum a ajuns să compună melodii la clopote după ce a visat una dintre ele cu ani înainte, fără să știe că o va putea vreodată cânta.