O copilă de 12 ani s-a aruncat de pe o clădire din Lupeni, de la 10 metri înălțime

62508383
Shutterstock

O fată în vârstă de 12 ani s-a aruncat de pe o clădire din Lupeni, judeţul Hunedoara, de la o înălţime de zece metri. În urma impactului cu solul, ea a fost grav rănită, fiind transportată la Spitalul de Copii din Timişoara.

”Ieri, în jurul orei 12:30, Poliţia Municipiului Lupeni a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră în vârstă de 12 ani, din Lupeni, s-ar fi aruncat de pe o clădire situată pe strada Stadionului, din localitate (de la aproximativ 10 m)”, a transmis, sâmbătă, IPJ Hunedoara

În urma impactului, fata de 12 ani a suferit răni şi a fost transportată la Spitalul de Urgenţă din Petroşani, pentru acordarea de îngrijiri medicale, apoi a fost transferată la Spitalul de Copii ”Louis Ţurcanu” din Timişoara.

Poliţiştii continuă cercetările în acest caz şi urmează să stabilească ce a determinat-o pe fată să recurgă la acest gest.

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
Mai mulţi migranţi au fost găsiţi la frontieră ascunşi într-un TIR care transporta cherestea. Declarația șoferului

11 migranți ilegali au fost găsiți de polițiștii români de frontieră într-un TIR care transporta cherestea, cu destinația Ungaria.

Patru traficanți au fost prinși în flagrant în Cluj în timp ce preluau colete în care erau ascunse cantități mari de canabis

Traficanți de droguri prinși în flagrant, la Cluj. Este vorba de patru indivizi care tocmai primiseră 40 de kilograme de halucinogene din Spania, ascunse în colete cu produse alimentare.

Gestul făcut de Muzeul Drents, în amintirea Tezaurului Dacic: ”Simțim durerea pentru poporul român”. Femeie implicată în jaf

La aproape o săptămână de la furtul pieselor din tezaurul dacic, Muzeul Drents a fost redeschis vineri.  

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.