Mai mulţi români s-au trezit cu credite uriaşe după ce au aplicat pentru un job

×
Publicitate

Câţiva indivizi din Argeş sunt anchetaţi de ofiţerii de la crimă organizată şi de procurorii de la DIICOT Ploieşti.

Bărbaţii sunt anchetaţi pentru o metodă ingenioasă de a face rost de bani, profitând de naivitatea a zeci de oameni.

Escrocii postau pe internet anunţuri fictive de angajare, apoi le cereau candidaţilor să le trimită o serie de documente personale. Cu toate actele, reuşeau apoi să obţină credite online de la diferite instituţii financiare nebancare.

Anchetatorii au făcut astăzi 12 percheziţii şi au confiscat mai multe carduri bancare şi sisteme informatice, 14 suspecţi sunt la audieri!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Imnul Mondialului, interzis minorilor: artista care îl cântă le-a sucit mințile bărbaților din întreaga lume
GALERIE FOTO Imnul Mondialului, interzis minorilor: artista care îl cântă le-a sucit mințile bărbaților din întreaga lume
Citește și...
Cetățean rus declarat indezirabil în România: suspiciuni de sabotaj și legături cu activități hibride

Un cetățean rus stabilit, de 2 ani, la Slatina a fost declarat indezirabil din rațiuni de securitate națională și va fi expulzat. 

Doi poliţişti din București au fost reţinuţi pentru că au primit mită de la un deţinut să-i faciliteze întâlniri intime

Doi polițiști au fost reținuți de procurori sub acuzația că au primit mită de la un deținut și iubita acestuia pentru a le facilita întâlniri intime în afara condițiilor legale, în Arestul Secției 19 Poliție din Capitală.

Blocul din Rahova distrus de explozia de anul trecut va fi pus în siguranță. Ciprian Ciucu anunță că a semnat contractul

Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunţă că, după mai multe încercări, a semnat, în sfârşit, contractul de punere în siguranţă a blocului care a explodat anul trecut în cartierul Rahova.

Recomandări
Ilie Bolojan: PSD a aruncat țara în criză și trebuie să-și asume guvernarea sau să aibă demnitate și să recunoască greșeala

Într-un interviu exclusiv pentru corespondentul ȘtirilorProTV Robert Hoară, Ilie Bolojan afirmă că Partidul Social Democrat este responsabil pentru criza politică actuală și trebuie să își asume guvernarea alături de AUR. 

Fraudă de 18 milioane de lei la o firmă de deșeuri din București. Indiciu-cheie în anchetă: un Ferrari de 500.000 de euro

O firmă de reciclare și colectare a deșeurilor din București este acuzată că ar fi comis o fraudă de 18 milioane de lei.

PNL și USR fac front comun împotriva PSD. Social democrații ar avea două variante de premier

Cei din PNL și USR și-au dat mâna și construiesc un zid în fața PSD. Iar acest pol de dreapta devine principala forță din Parlament, cu cel mai mare număr de deputați și senatori.