Doua persoane ranite in sediul Directiei Impozite Sector 5. O parte din tavan a cazut pe functionarele de la ghiseu

×
Publicitate

Incident grav in sediul Directiei de impozite si taxe locale din sectorul 5 al Capitalei. In jurul orei 9, o parte din tavanul fals al cladirii a cazut si doua functionare care erau la ghisee au fost ranite.

Un bucurestean a sunat imediat la 112, iar una dintre angajatele ranite a fost dusa la spital. 

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Bucuresti, Daniel Vasile, a declarat ca in jurul orei 09.15, o persoana a sunat la numarul de urgenta 112 si a anuntat ca, la sediul din Bulevardul Kogalniceanu nr. 8 al Directiei Impozite si Taxe Local Sector 5 sunt doi raniti, dupa ce s-a desprins o bucata de rigips din tavan.

Una dintre cele doua persoane a fost transportata la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, aceasta avand zgarieturi la cap si dureri abdominale.

Cealalata persoana, care nu avea rani pe corp, a fost investigata la fata locului, aceasta refuzand sa fie transportata la spital.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT A venit anunțul oficial: Leo Messi s-a retras!
NEWS ALERT A venit anunțul oficial: Leo Messi s-a retras!
Citește și...
Captură de documente false la Otopeni. 15 acte au fost găsite asupra unei femei care intenționa să ia avionul spre Franța

Cincisprezece documente de identitate false au fost găsite de poliţiştii de frontieră de la Aeroportul Otopeni asupra unei femei care intenţiona să călătorească în Franţa.

Ce au descoperit polițiștii de frontieră de la Aeroportul din Otopeni în bagajele a patru persoane venite din Istanbul

Poliţiştii de frontieră de la Aeroportul Otopeni, împreună cu lucrătorii vamali, au descoperit în această săptămână peste 32.000 de ţigarete fără timbru şi 1,5 kilograme de tutun, care au urmau să fie introduse în ţară.

Reacția rușilor după cele trei drone militare doborâte de România. Mesajul lui Nicușor Dan, cenzurat

Forțele Aeriene Române au doborât în nici 48 de ore trei drone militare care au intrat în spațiul aerian al României, fapt pentru care președintele Nicușor Dan a condamnat ferm Rusia pentru aceste incidente.

Recomandări
Reacția rușilor după cele trei drone militare doborâte de România. Mesajul lui Nicușor Dan, cenzurat

Forțele Aeriene Române au doborât în nici 48 de ore trei drone militare care au intrat în spațiul aerian al României, fapt pentru care președintele Nicușor Dan a condamnat ferm Rusia pentru aceste incidente.

Sondaj: Cu cine ar vota românii dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare. Cine conduce în topul încrederii

AUR se află pe primul loc în intenţia de vot la alegerile parlamentare, cu 34%, urmată de PSD - 23% şi PNL - 21%, potrivit unui sondaj CURS realizat la nivel naţional în perioada 14-24 iulie.

Un petrolier a explodat în Strâmtoarea Ormuz după ce a lovit o mină marină (presa iraniană)

Un petrolier a explodat în Strâmtoarea Ormuz după ce a lovit o mină navală, în urma devierii de la ruta de navigație stabilită de Iran, au relatat duminică presa iraniană.