Două copile au fost lovite de o mașină pe trecerea pentru pietoni, în Sibiu

62325551
Poliția Română

Două fete, de 11 şi 12 ani, au fost lovite, miercuri, de o maşină pe trecerea pentru pietoni în municipiul Sibiu. Ele au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

 

”Poliţiştii Biroului Rutier Sibiu intervin la accident produs pe Bulevardul Corneliu Coposu din municipiul Sibiu. Din primele cercetări a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism pe Bulevardul Corneliu Coposu, cu direcţia spre centru, o sibiancă în vârstă de 23 de ani a acroşat două minore, în vârstă de 11, respectiv 12 ani, care traversau strada pe trecerea pentru pietoni amplasată în apropierea intersecţiei cu strada Constituţiei”, anunţă, miercuri, IPJ Sibiu, scrie news.ro.

Sursa citată a precizat că cele două fete au fost transportate la spital conştiente.

Oficialii Servicului de Ambulanţă Sibiu anunţă că fetele au suferit traumatisme craniene, dar şi ale membrelor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
O fată de 14 ani, salvată de un echipaj SMURD după ce s-a înecat cu un jeleu la școală. A fost găsită inconștientă

O elevă de 14 ani de la Şcoala Gimnazială Geaca, judeţul Cluj, a fost salvată, miercuri, de echipajul SMURD, după ce s-a înecat cu un jeleu la şcoală.  

Șoferul de TIR care a furat camera de supraveghere și-a recunoscut vina. Cum și-a explicat fapta

Șoferul de TIR filmat în timp ce fura o cameră de supraveghere dintr-o parcare din județul Arad și-a recunoscut vina, după ce cazul a fost mediatizat.

Replica lui Aurescu pentru Medvedev, după ce liderul rus a spus că România „visează” să ia „bucăți” din Ucraina: „Jalnic!”

Dmitri Medvedev, fostul președinte al Rusiei, a declarat, marți, că o împărțire liniștită a Ucrainei este mai bună decât un război mondial și a evocat „aspirații” în acest sens ale unor țări, printre care și România.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.