Primele declarații ale lui Dan Barna, după accident: Am fost acroșat de o mașină pe o trecere de pietoni

×
Publicitate

Deputatul USR Dan Barna, implicat vineri seara într-un accident rutier, în Bucureşti, a avut o reacție pe Facebook. 

În timp ce traversa strada pe o trotinetă electrică, a fost acroşat de o maşină. Inițial, Dan Barna le-a spus polițiștilor că nu a fost rănit, și a refuzat să fie transportat la spital. După aproape două ore însă, el a mers la Spitalul Floreasca pentru îngrijri.

La miezul nopții, Barna a postat pe Facebook un mesaj în care a precizat că starea sa nu este gravă și le-a mulțumit medicilor și polițiștilor.

"Pentru că au apărut mai multe informații pe surse: în această după amiază, am fost implicat într-un incident rutier, am fost acroșat de o mașină pe o trecere de pietoni semaforizată din Capitală. Mulțumesc medicilor de la Spitalul Floreasca pentru grija lor, starea mea de sănătate este bună, urmările nu sunt grave, trebuie doar ceva repaus. Mulțumesc, de asemenea, polițiștilor de la Brigada Rutieră pentru profesionalism și promptitudine", a scris Dan Barna, pe Facebook. 

În urma accidentului, a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Dan Barna, implicat într-un accident rutier în Bucureşti, în timp ce traversa strada pe o trotinetă electrică

Deputatul USR Dan Barna a fost implicat, vineri seară, într-un accident rutier produs în Bucureşti, după ce, în timp ce traversa strada pe o trotinetă electrică, a fost acroşat de o maşină.

Accident feroviar în care a fost implicat un tren cu 50 de pasageri, în Prahova

Un accident feroviar a avut loc, vineri seară, în judeţul Prahova, un tren de persoane în care se aflau 50 de pasageri lovind un camion.

Accident între două microbuze și un TIR, în Constanţa. Două persoane, între care o fetiță de 5 ani, au ajuns la spital

Un accident rutier grav a avut loc, vineri seara, pe DN 3, între localităţile Constanţa şi Valu lui Traian. Două persoane, între care o fetiță de 5 ani, au ajuns la spital, după ce două microbuze și un TIR s-au ciocnit violent.

Recomandări
Ro-Alert în Tulcea, după ce o dronă a fost detectată în apropierea României. Două F-16 au fost ridicate de la sol

Populaţia care locuieşte în zona de nord a judeţului Tulcea a primit, duminică, în jurul orei 10:55, un nou mesaj RO-ALERT pentru a fi avertizată cu privire la posibilitatea căderii unor drone sau a unor fragmente din acestea.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.