Cel mai tânăr bărbat din România care a murit de Covid-19 avea 27 de ani

62118579
Pro TV

Un bărbat de 27 de ani din Sibiu a fost răpus de Covid-19. Tânărul a fost găsit fără suflare în apartamentul său.

Se pare că tânărul nu a călătorit recent în străinătate și nu se știe deocamdată de unde s-ar fi putut infecta, spun autoritățile.

DSP Sibiu a demarat o anchetă pentru a afla cu cine a intrat tânărul în contact.

Tatăl acestuia a declarat pentru Știrile PRO TV că a vorbit cu el luni, când tânărul i-a spus că se simte rău și i-a recomandat să meargă la medic.

După prânz, 12:00, nu au mai dat de el la telefon, iar seara, o prietenă a apelat 112, respectiv pompierii, care au deschis ușa și l-au găsit mort.  

Barbatul de 27 ani a avut și anul trecut afecțiuni pulmonare, spune tatăl său, iar în 24 martie a chemat ambulanța. A fost consultat și trimis să se trateze în ambulatoriu cu pastile. 

 

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Minune în seara de Înviere. Un copil de 6 ani, salvat de polițiști după ce a fost văzut pe pervazul ferestrei, în Vâlcea

Polițiștii rutieri din Râmnicu Vâlcea au salvat sâmbătă seară un copil de 6 ani care se afla nesupravegheat pe marginea unei ferestre la etajul I al unui bloc, anunță IPJ Vâlcea.

Vacanță atipică de Paște. Pârtiile încă sunt deschise la cota 2000. „Condiții impecabile”

Ouă roșii pe zăpadă imaculată - la asta au poftit romanii horârăţi să stea câteva zile la munte. 

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Recomandări
Discuțiile SUA-Iran continuă după două runde la Islamabad. Strâmtoarea Ormuz rămâne un obstacol în calea unui acord

Negocierile între SUA și Iran de la Islamabad, primele față în față, de la izbucnirea revoluției islamice, din 1979, ar putea continua până târziu în noapte și chiar să se prelungească și duminică, a declarat o sursă pakistaneză pentru CNN.

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Poveștile călugărilor de la Mănăstirea Sihla. „Acolo îl simţi pe Dumnezeu. Nu afară”

Învierea Domnului este temelia credinței creștine, iar Paștele cea mai importantă dintre sărbătorile de peste an. ProTV transmite în această seară slujba de înviere de la Mănăstirea Antim.