Bătaie într-o piaţă din Slatina, în plină pandemie. Un tânăr a ajuns la spital

62120363
youtube.com

Un tânăr de 31 de ani a fost transportat la spital marţi seara, în urma unei altercaţii izbucnită între mai multe persoane în zona Pieţei Zahana din municipiul Slatina.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Olt, Alexandra Dicu, persoana transportată la spital prezenta leziuni ce ar fi putut fi provocate de un obiect tăietor.

"În urma unui apel prin SNUAU am fost sesizaţi despre faptul că, în zona Zahana, din municipiul Slatina, a avut loc o altercaţie între mai multe persoane. Poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Slatina s-au deplasat de îndată la faţa locului şi au aplanat conflictul. Una dintre persoane prezenta leziuni ce ar fi putut fi provocate cu un obiect tăietor, fiind transportată la spital pentru a primi îngrijiri medicale", a spus Alexandra Dicu, potrivit Agerpres.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili situaţia de fapt şi a identifica persoanele implicate în conflict.

În altercaţie ar fi fost implicate patru persoane, dintre care unele au fugit la sosirea forţelor de ordine.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Lufthansa va anula 20.000 de zboruri pe distanţe scurte până în octombrie pentru a economisi combustibil

Compania aeriană Lufthansa va anula 20.000 de zboruri pe distanțe scurte până în octombrie, pentru a economisi combustibil, pe fondul penuriei de kerosen și al creșterilor bruște de prețuri, în urma izbucnirii războiului din Iran, informează miercuri EFE.

Ce spune neamțul de 86 de ani suspectat că și-a ucis iubita de 30 de ani, în București. Tânăra era pasionată de kickboxing

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german, în vârstă de 86 de ani, este cercetat penal în legătură cu moartea iubitei lui, o tânără de 30.

Lucrări majore la Aeroportul „Henri Coandă”. Nimeni nu mai are acces la terminalul „Sosiri”

Urmează luni complicate pentru pasagerii care ajung în cel mai mare aeroport din țară, „Henri Coandă”, de lângă București. 

Recomandări
Nicușor Dan, după consultările cu liderii partidelor din coaliție: „Suntem într-o criză politică care nu a început azi”

Preşedintele Nicuşor Dan a început miercuri, la Palatul Cotroceni, discuţiile cu liderii PSD, PNL, UDMR, USR şi ai grupului parlamentar al minorităţilor naţionale, în cadrul consultărilor convocate după ce PSD i-a retras sprijinul politic premierului.

Ancheta incendiului de la Matei Balș a fost finalizată. Focul ar fi pornit de la aparate de încălzire aduse de acasă

La cinci ani de la incendiul devastator de la Institutul de Boli Infecțioase Matei Balș din Capitală, care a curmat viața a nouă pacienți, procurorii au finalizat ancheta.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.