Amenințare falsă cu bombă la Primăria Sectorului 2 din Capitală

×
Publicitate

O persoană a anunțat că va arunca în aer Primăria Sectorului 2, sâmbătă după-amiază. La fața locului s-au deplasat echipaje de poliţie şi echipa pirotehnică din cadrul Brigăzii Antitero din SRI.

Ameninţarea cu bombă s-a dovedit a fi, însă, neîntemeiată, a anunţat SRI, după ce s-a încheiat controlul pirotehnic.

Din primele informații, a fost vorba despre un cetățean supărat că nu i s-au rezolvat o serie de probleme pe care le avea cu Primăria Sectorului 2. Acesta a sunat la 112 și a anunțat că va arunca instituția în aer.

Poliţia şi echipa pirotehnica din cadrul Brigăzii Antitero din SRI s-au deplasat la faţa locului şi au demarat procedurile specifice.

Parcul Obor, care se află în fața primăriei, a fost securizat.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Bucureştenii vor putea plăti în rate, fără dobândă, sumele neeligibile din consolidarea clădirilor cu risc seismic

Municipiul Bucureşti propune un mecanism nou de recuperare a sumelor cheltuite din bugetul local pentru consolidarea clădirilor incluse în Programul Naţional de Consolidare a Clădirilor cu Risc Seismic Ridicat.

Fragmente de dronă cu încărcătură explozivă, descoperite în Tulcea. Primele precizări despre originea armei

Fragmente de dronă au fost găsite într-o localitate din judeţul Tulcea, specialiştii confirmând prezenţa unei încărcături explozive, au transmis reprezentanţii Ministerului Apărării Naţionale.

Un tânăr a fost arestat după ce a luat credite de peste 43.000 de lei cu identitatea altei persoane. A înșelat 20 de IFN-uri

Un tânăr de 20 de ani este cercetat de poliţiştii din Constanţa după ce a contractat credite şi împrumuturi de la IFN-uri în numele unui bărbat şi a obţinut astfel peste 43.000 de lei. Tânărul a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

Recomandări
Caz șocant în județul Bihor. O familie este suspectată că a exploatat sute de bolnavi cu dizabilități psihice

Procurori DIICOT și polițiști ai Direcției Investigații Criminale fac, marți, zeci de percheziții în județul Bihor, la locuințe, firme și o instituție publică.

Fragmente de dronă cu încărcătură explozivă, descoperite în Tulcea. Primele precizări despre originea armei

Fragmente de dronă au fost găsite într-o localitate din judeţul Tulcea, specialiştii confirmând prezenţa unei încărcături explozive, au transmis reprezentanţii Ministerului Apărării Naţionale.

Când se afișează notele la Evaluarea Națională 2026. Calendar complet al rezultatelor și cum se face admiterea la liceu

Evaluarea Națională 2026 reprezintă unul dintre cele mai importante momente din parcursul educațional al elevilor de clasa a VIII-a, deoarece rezultatele obținute influențează direct admiterea la liceu.