Asta ar trebui să rezolve una dintre cele mai mari probleme ale Companiei Municipale Parking București SA: incapacitatea de a încasa banii de la cei care ocupau locurile albastre fără să plătească.
Doar că, cel puțin deocamdată – deși probabilitatea de a încasa banii din sancțiune crește - cifrele nu arată o explozie a sancțiunilor. Dimpotrivă.
Sistemul de parcare publică cu plată din București a funcționat ani la rând cu o vulnerabilitate majoră.
Citește articolul integral pe spotmedia.ro.