Asta ar trebui să rezolve una dintre cele mai mari probleme ale Companiei Municipale Parking București SA: incapacitatea de a încasa banii de la cei care ocupau locurile albastre fără să plătească.

Doar că, cel puțin deocamdată – deși probabilitatea de a încasa banii din sancțiune crește - cifrele nu arată o explozie a sancțiunilor. Dimpotrivă.

Sistemul de parcare publică cu plată din București a funcționat ani la rând cu o vulnerabilitate majoră.

Citește articolul integral pe spotmedia.ro.

Citește și
Membri ai clanului Duduianu, reținuți. Fiul și fratele lui Emi Pian ar fi exploatat tinere în străinătate