Potrivit ISU Caraş-Severin, duminică după-amiază, pe DN 6, în afara localităţii Domaşnea, a avut loc un accident rutier grav, în care au fost implicate un ansamblu de vehicule şi un microbuz de marfă.

În urma impactului, trei persoane au decedat, iar o a patra persoană a fost rănită. Traficul rutier în zonă este blocat total, până la finalizarea cercetărilor efectuate la faţa locului, precizează sursa citată.

Din primele informaţii, în urma impactului a rezultat o victimă încarcerată. În urma evenimentului rutier produs pe DN 6, între localităţile Cornea şi Domaşnea, din microbuz au fost scoase trei victime decedate. Şoferul autocamionului a primit îngrijiri medicale la faţa locului şi a fost transportat la spital de către echipajul Serviciului Judeţean de Ambulanţă.

Accidentul are loc pe acelaşi drum pe care, în urmă cu zece zile, şapte suporteri ai echipei PAOK Salonic şi-au pierdut viaţa, iar aşţi trei au fost răniţi grav, după ce microbuzul cu care se deplasau spre Franţa, la un meci de fotbal unde juca echipa lor favorită, s-a izbit violent de un TIR în apropiere de Lugoj, judeţul Timiş. Ultimul dintre cei trei supravieţuitori ai accidentului a fost transferat, miercuri, 4 februarie, în Grecia, cu o aeronavă de pe Aeroportul Internaţional Timişoara.

Citește și
Jaf armat la o sală de jocuri din Câmpulung. Un bărbat mascat a ameninţat o angajată și a fugit cu 12.000 de lei
Jaf armat la o sală de jocuri din Câmpulung. Un bărbat mascat a ameninţat o angajată și a fugit cu 12.000 de lei