Accident cu 3 răniţi în sectorul 1, după ce un şofer a pierdut controlul volanului

×
Publicitate

Trei persoane au ajuns miercuri seara la spital, după ce două maşini s-au ciocnit pe o stradă din sectorul 1 al Capitalei.

Impactul - destul de violent - s-a produs după ce un tânăr a pierdut controlul volanului şi a intrat pe celălalt sens de mers. Acolo, a izbit puternic un autoturism care circulă regulamentar, iar mai apoi a ricoşat într-o maşină parcată pe marginea drumului.

În jurul orei 22, locuitorii de pe strada Jiului, din sectorul 1 al Capitalei, au fost alarmaţi de un zgomot puternic. Un tânăr, de aproximativ 24 de ani, a derapat cu maşina şi a lovit două autoturisme - unul aflat în trafic, iar cealalt, parcat pe marginea drumului.

Tânărul venea dinspre Bucureştii Noi şi se îndrepta către bulevardul Poligrafiei. Aici, însă, a pierdut controlul volanului pe carosabilul umed şi a pătruns pe contrasens.

În urma impactului, şoferul, de 24 de ani, a rămas încarcerat. Pentru că avea răni grave, medicii l-au transportat la spitalul Floreasca, unde a fost stabilizat.

La spital a ajuns şi prietenul care îl însoţea, dar şi şoferul maşinii care circulă regulamentar.

O anchetă va stabili acum dacă tânărul aflat la volan avea sau nu viteza, dar şi dacă se află sub influenţa băuturilor alcoolice.

Articol recomandat de sport.ro
Splendida Ana Ivanovic, fericită după divorț. Ce pensie alimentară plătește Schweinsteiger
Splendida Ana Ivanovic, fericită după divorț. Ce pensie alimentară plătește Schweinsteiger
Citește și...
Incendiu la o locuinţă socială din Botoşani. O familie cu 6 copii a rămas pe drumuri

Au fost momente de panică aseară în centru vechi din Botoşani, după ce mansarda unui imobil a fost cuprinsă de flăcări.

Traficul feroviar oprit după deraiarea unui tren în Mehedinți, reluat după 17 ore

Traficul feroviar pe Magistrala 900, care fusese complet blocat după deraierea unui tren de marfă în judeţul Mehedinţi, a fost reluat după 17 ore.

Grefierii din toată protestează. Ei sunt nemulțumiți că vor pierde bani, prin transferul contribuțiilor

Grefierii anunță proteste, începând de joi, pe fondul nemulțumirilor legate de transferul contribuțiilor sociale, care va cauza scăderea salariilor cu până la 500 de lei.

Recomandări
Nicușor Dan i-a chemat la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR şi UDMR. Caută un acord pe legea salarizării

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni marţi, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR şi UDMR pentru discuţii privind proiectul legii salarizării.

Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Valul de caniculă se intensifică. Cod portocaliu în șapte județe, cu temperaturi de peste 39 de grade | HARTĂ

Ziua de marți va fi extrem de caldă în cea mai mare parte a ţării, în zeci de judeţe temperaturile ajungând la 37 de grade Celsius.