Un profesor s-a filmat în timp ce viola o fetiță legată la ochi. Pedeapsa primită

61977569
BBC

Caz șocant în Marea Britanie. Un profesor de chimie din Plymouth, care s-a filmat violând o fetiță legată la ochi, a fost condamnat la 11 ani de închisoare, relatează BBC.

Profesorul de chimie, Jonathan Rowe, în vârstă de 49 de ani, a abuzat-o pe fetiță pe când aceasta avea 8-10 ani.

Bărbatul, fost profesor la un liceu public din Plymouth, a recunoscut o serie de agresiuni sexuale, inclusiv 3 violuri.

Un judecător de la un tribunal din Exeter l-a condamnat vineri la 11 ani de închisoare, spunând despre profesor că a dus o viață dublă și i-a descris acțiunile ca fiind ale unui ”depravat”.

Potrivit documentelor prezentate la proces, agresorul s-a filmat în timp ce viola o fetiță care dormea și a transferat imaginile pe laptopul său de la școală.

Jonathan Rowe a fost prins după ce victima i-a povestit mamei sale că a fost pusă de agresor să pozeze pentru el legată la ochi.

Ulterior anchetatorii au aflat că bărbatul fusese avertizat și de mama unei fetițe de șase ani care l-a surprins jucându-se la o piscină cu copila, pe jumătate goală.

Anchetatorii au mai găsit imagini cu o fetiță de 13 ani, la o trambulină - agresorul îi filmase sânii.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Doi pietoni morți după ce au fost loviți de o maşină. Cum s-a produs accidentul

Două persoane au murit, sâmbătă dimineaţă, după ce au fost acroşate de o maşină pe DN17, în apropierea aşa numitei zone a "Zidului Morţii" de la intrarea în municipiul Suceava, a informat purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată.

Înregistrare video din momentul în care 3 surori își ucid cu brutalitate tatăl

Autoritățile ruse au dat publicității o înregistrare din momentul în care trei surori adolescente și-au înjunghiat mortal tatăl în locuința lor din Moscova. Cazul a șocat și divizat opinia publică din Federația Rusă.

Bărbat în stare gravă la spital, după ce a fost lovit pe trecere. Cum s-a produs accidentul

Un accident a avut vineri seară pe Drumul Naţional 72 A, în judeţul Dâmboviţa. Un bărbat în vârstă de 60 de ani a ajuns la spital după ce a fost lovit pe trecerea de pietoni, în localitatea Priseaca.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.