Tată acuzat că şi-a abuzat fiicele de 800 de ori în 6 ani

61921134
iStock

Un bărbat din landul Turingia, din zona central-estică a Germaniei, a fost acuzat că şi-a abuzat fiicele de 800 de ori într-un interval de şase ani, informează DPA marţi.

Procurorul public din oraşul Muehlhausen a formulat aceste acuzaţii împotriva bărbatului în vârstă de 43 de ani, a confirmat marţi un purtător de cuvânt.

Acesta este acuzat că şi-a abuzat în mod repetat cele două fiice, în prezent vârstă de 12 şi, respectiv, 14 ani, între 2012 şi 2018.

Fiica cea mică ar fi dezvăluit abuzurile mamei sale, în luna martie, iar aceasta a contactat poliţia. Bărbatul a fost arestat la locul de muncă la scurt timp după aceea şi a fost plasat în arest preventiv.

Potrivit procurorului, bărbatul a recunoscut majoritatea acuzaţiilor, însă neagă că ar fi acţionat violent.

Mama fetelor susţine că nu ştia nimic despre aceste abuzuri

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
A venit din străinătate să-și refacă casa, dar a sfârșit tragic. Cum s-a produs accidentul

Un bărbat de 60 de ani din Dâmboviţa a murit marți dimineaţă, după ce acoperişul casei bătrâneşti pe care voia să o demoleze a căzut peste el.

O bandă de români a semănat teroare în Dublin. Şofer dat jos din maşină şi înjunghiat

Poliţia irlandeză este pe urmele unor infractori români care ar fi protagoniştii unui atac ca în filme petrecut chiar în centrul capitalei Dublin.

Gestul șocant făcut de un profesor, după ce polițiștii i-au confiscat laptopul. Faptele de care era suspectat

Un profesor din Statele Unite ale Americii, cercetat pentru pornografie infantilă, s-a sinucis după ce anchetatorii i-au confiscat laptopul personal.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.