Recidivist prins în timp ce încerca să violeze o femeie, într-o clădire din Capitală

×
Publicitate

Un violator în serie a fost prins în flagrant de poliţiştii bucureşteni. Este vorba de un bărbat de 61 de ani, care a agresat o femeie de 27 de ani într-o clădire abandonată din Sectorul 1 al Capitalei.

Acesta i-ar fi furat victimei şi 500 de euro, bani pe care îi avea asupra lui când a fost arestat.

Tot sâmbătă, oamenii legii au mai primit o plângere din partea altei femei, de 34 de ani, care spune că ar fi fost acostată de acelaşi bărbat, după care ar fi dus-o într-o baracă, tot din Sectorul 1, unde ar fi obligat-o să întreţină relaţii sexuale.

Agresorul a fost eliberat condiţionat în noimbrie anul trecut, după ce a fost condamnat tot pentru viol.

Suspectului i-a fost întocmit un dosar penal pentru viol şi tâlhărie calificată şi a fost audiat aseară aproape trei ore la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.

A fost reţinut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat magistraţilor cu propunere de arestare preventivă.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Tânăra moartă în incendiu, în Buzău, ar fi fost ucisă de iubit. Acesta a mărturisit totul

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, suspectat că a provocat un incendiu într-un apartament din municipiul Buzău, în urma căruia prietena sa a fost găsită carbonizată, a fost reţinut, sâmbătă, sub acuzaţia de omor calificat.

Imaginea tulburătoare cu o femeie ținută de păr, pe geam, înainte să cadă de la etajul 11

Alem Shimeni, o femeie de 30 de ani care locuia în orașul scoțian Glasgow, și-a pierdut viața, după ce a căzut pe geam de la etajul 11 al unui bloc turn.

Tânără de 21 ani, găsită carbonizată în apartamentul din Buzău, după o petrecere

O tânără de 21 de ani a fost găsită carbonizată, sâmbătă dimineață, în urma unui incendiu care i-a mistuit apartamentul situat la etajul 9 al unui bloc din Buzău.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.