Doi soți de 52 de ani au murit după ce au traversat neregulamentar

×
Publicitate

O traversare printr-un loc nepermis s-a dovedit a fi fatală aseară pentru doi soţi, ambii de 52 de ani.

Fuseseră la un popas dintr-o localitate din Bacău şi, în momentul în care au vrut să ajungă la maşina parcată pe cealaltă parte a drumului, au fost spulberaţi de un autoturism.

Victimele au suferit răni extrem de grave şi nu au mai putut fi salvate.

Scenele s-au derulat vineri seara, pe drumul european 85, în satul Dumbrava din judetul Bacau, într-o zonă în care nu sunt treceri de pietoni și se circulă cu viteză mare, dupa cum spun oamenii.

Cei doi soți, ambii în varstă de 52 de ani, de loc din Constanța, ar fi vrut sa traverseze șoseaua de la un popas, la masina lor, aflata într-o parcare, moment în care au fost loviți în plin de un autoturism.

Șofer: "Voiau sa traverseze si nu am mai putut sa ii evit ca au sarit direct in fața mea".

În urma impactului puternic, barbatul a fost aruncat lângă șosea, în timp ce soția lui a fost târâtă pe carosabil câțiva metri.

Șoferul de 37 de ani s-a grabit să le acorde primul ajutor și a sunat de urgență la 112. Pentru victime a fost însă prea tarziu.

Conducatorul auto a fost supus probei cu etilotestul si rezultatul a fost zero. Barbatul este cercetat pentru ucidere din culpă.

Aurelian Nădejde - IJP Bacau: "Un autoturism inmatriculat in Bulgaria condus de un cetatean din Bacau in varsta de 37 de ani in timp ce se deplasa catre Roman a surprins si accidentat mortal 2 persoane, barbat si femeie, de 52 de ani, angajati neregulamentar in traversarea drumului public."

Din cauza accidentului, în zonă s-a circulat cu dificultate zeci de minute.
 

Articol recomandat de sport.ro
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Ce a postat Romario, după ce și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei: ”Așa am fost primit”
Citește și...
Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Recomandări
Petrolul s-a prăbușit pe bursele de mărfuri după anunțurile Iranului și al SUA. Barilul continuă să se ieftinească

Prețul petrolului a scăzut la 85 de dolari pe baril după ce Iranul a anunțat redeschiderea Strâmtorii Ormuz pe toată durata armistițiului.

Serviciile de pază sunt în alertă după ce Nicușor Dan a fost amenințat cu moartea. De unde ar veni amenințarea

Serviciul de Pază și Protecție a sporit gradul de alertă din jurul președintelui Nicușor Dan. Un tânăr a scris pe o rețea socială că strânge fonduri pentru asasinarea lui. 

„Nu ne vindem țara”: Grindeanu vrea lege pentru interzicerea privatizărilor. Scurt istoric al marilor privatizări PSD

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat că social-democraţii vor iniţia un proiect de lege care să prevadă interzicerea vânzării de acţiuni de la companiile de stat performante. PSD stă la baza celor mai mari privatizări din România.