Badante româncă, la un pas să fie violată de soţul bătrânei pe care o îngrijea

61942438
iStock

Acuzaţii grave la adresa unui pensionar din Mantova.

Românca de 60 de ani spune că soţul femeii de care trebuia să aibă grijă, în vârstă de 80 de ani, a încercat să o violeze. Ea a depus plângere la poliţie iar legiştii au confirmat că a fost agresată.

Potrivit româncei citată de Gazetta di Mantova, italianul a intrat peste ea în timp ce se îmbrăca. „M-a aruncat pe pat şi mi-a strâns mâinile la spate. Apoi a început să mă sărute pe gură și pe sâni și să îmi atingă părțile intime”. Femeia spune că s-a opus, apoi a leşinat şi nu ştie ce s-a întâmplat. Când s-a trezit, a simţit o durere ca o arsură în zona genitală.

Procurorii urmează să-l audieze şi pe italian înainte de a decide dacă îl pun sub acuzare.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
O femeie și-a ucis cinci dintre copii, după care le-a ascuns trupurile în congelator: „Nu puteau exista”

O femeie în vârstă de 37 de ani dintr-o localitate franceză a fost condamnată la opt ani de închisoare, după ce și-a înecat cinci bebeluși, după care le-a ascuns trupurile într-un congelator.

Infirmier român din Italia, condamnat pentru că seda şi apoi viola pacientele

Un roman de 41 de ani, angajat ca infirmier la secţia de neurologie a Spitalului din Padova, a fost condamnat pentru că seda paciente, apoi le viola.

Cazul cerbului care s-a ”împrietenit” cu un cal. Wild Bucovina susține că a fost ucis, Romsilva neagă

Imagini care par să fi surprins prietenia dintre un cerb şi un cal au cucerit reţelele sociale. Dar povestea este una complicată.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.