Sanda Ladosi se alatura campaniei: "Viata din tine esti tu!"

Sanda Ladosi

Cunoscuta interpreta Sanda Ladosi va veni marti, 28 octombrie, de la orele 17:30, in platoul “Povestirilor adevarate”, unde, impreuna cu Ioana Maria Moldovan si Dragos Stanescu, se va alatura vedetelor care sustin campania “Viata din tine esti tu!".


Vedeta va discuta deschis despre doua subiecte delicate: problemele adolescentelor insarcinate si greutatile prin care trec parintii care au copiii cu dizabilitati. Sanda va vorbi si despre experienta sa ca mama a unui baietel in varsta de 2 ani, dar si ca femeie insarcinata, care in curand va aduce pe lume o fetita. 

Alaturi de renumita cantareata in platoul Povestirilor va mai fi prezent si doctorul Dinu Albu, care va oferi telespectatorilor informatii despre educatie sexuala, dar si despre folosirea anticoncep]ionalelor.
 
In plus, in editia de marti a campaniei “Viata din tine esti tu!”, vor fi prezentate cazurile a doua adolescente care au trecut prin situatii limita, una programata de catre mama sa avorteze in ciuda vointei sale, iar cealalta mama a unui baietel, fara a avea insa sustinerea familiei sau a tatalui copilului.
In a doua parte a emisiunii vor fi dezbatute alte doua cazuri impresionante, primul al unei tinere care a fost parasita de iubit din cauza problemelor de sanatate pe care le are, iar cel de-al doilea al unei mame care si-a crescut singura baiatul bolnav de sindromul Down, dupa ce tatal acestuia i-a parasit.
Marti, 28 octombrie, de la orele 17:30, telespectatorii vor urmari o editie impresionanta a emisiunii “Povestiri adevarate”, despre deciziile adolescentilor si despre cat de greu este sa cresti un copil cu dizabilitati.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
Citește și...
Sanda Ladosi, din nou mama de Ziua Indragostitilor
Sanda Ladosi, din nou mama de Ziua Indragostitilor

Sanda Ladosi a aflat alaturi de reporterii de la Povestiri adevarate ca va avea o fetita!

Recomandări
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute

Judecătorii Curții Constituționale au amânat pentru a patra oară decizia despre pensiile speciale ale magistraților. Toți cei nouă membrii ai CCR au intrat în ședință, dar au părăsit sala după 30 de minute.

Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua
Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua

Meteorologii au prelungi avertizarea de vreme deosebit de rece până miercuri dimineață. Potrivit ANM vom avea ger îndeosebi în timpul nopților și dimineților, precipitații mixte, polei și ghețuș, intensificări ale vântului.

România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa
România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa

Serviciul de informaţii al armatei ruse GRU a fost responsabil pentru o tentativă de incendiu, în 2024, asupra unei fabrici din Lituania care furnizează scanere de unde radio armatei ucrainene, au declarat vineri oficialii lituanieni.