Semifinala "Dansez pentru tine" si votul pentru premiul de popularitate

×
Publicitate

Pe langa deciderea finalistilor, tot in aceasta seara, de la 20.30, in ringul visurilor se va stabili cine va castiga premiul de popularitate.

Perechile Andreea Spataru si Antonio, Iuliana Luciu si Grigore si Catalin Morosanu si Magda se vor confrunta in semifinala sezonului al noualea al emisiunii Dansez pentru tinepe ritmuri de rumba, electric-boogie si, la alegere, unul din dansurile interpretate pana acum.

In urma voturilor publicului, doua dintre perechile semifinaliste se vor califica in finala emisiunii din 7 mai, iar cea care va primi cele mai putine voturi vineri se va situa pe locul al III-lea si va primi premiul de 15 000 de euro care sa ajute la implinirea visului sau.

A doua competitie importanta a serii de vineri va fi aceea pentru premiul de popularitate la care participa toate celelalte perechi care au fost eliminate din concurs pana in semifinala. Catalin Botezatu si Liuba, Dragos Bucurenci si Elena, Anamaria Ferentz si Sasha, Doru Todorut si Ema si Adi Stan, fostul partener al Dianei Dumitrescu, care a plecat in Turcia pentru filmarile pentru noul proiect de toamna de la Acasa, alaturi de coregrafa lor, Furnica, se vor lupta cu cele mai bune dansuri ale lor pentru a castiga premiul de popularitate in valoare de 5000 de euro.

Castigatorul se va anunta in editia din 7 mai, iar cei care vor decide cine merita premiul de popularitate sunt telespectatorii care pot vota toata saptamana viitoare prin sms la 1276 cu numele favoritului sau pe site, pe www.dansezpentrutine.ro.

Voturile de pe site vor conta in proportie de 20%, iar cele prin sms in proportie de 80% in decizia finala pentru castigatorul premiului de popularitate.

Ada Condeescu si George Pistereanu, actorii din rolurile principale din filmul “Eu cand vreau sa fluier, fluier”, vor fi prezenti in platoul emisiunii pentru a ajuta in pasi de dans un caz umanitar.

Exoticul Alex Velea alaturi de logodnica sa vor incendia ringul pe o piesa a artistului pentru a ajuta un om sarman sa-si recapete zambetul, iar Vali Vijelie si Adriela Morar vor face si ei spectacol in scop umanitar vineri seara, la “Dansez pentru tine”.

Aflati pentru a patra oara la mana publicului, Iuliana si Grigore ii roaga din nou pe telespectatori sa-i salveze si sa-i mai ridice inca o treapta in drumul catre implinirea visului. Cei care vor sa-l ajute pe Grigore sa-i ofere un viitor fratiorului sau pentru care este si mama si tata pot trimite sms la 1276 cu textul Iuliana sau pot suna din tara sau din strainatate la 0900 760 605.

Atat Catalin Morosanu si Magda, cat si Andreea Spataru si Antonio se afla pentru prima data in situatia de a convinge telespectatorii ca merita sa mearga mai departe in concurs.

Cei care vor ca Magda, dupa o viata de cosmar, sa aiba cu ce si unde sa-si creasca fetita pot trimite sms la 1276 cu textul “Catalin” sau pot suna la 0900 760 604.

Telespectatorii care il sustin pe Antonio in visul sau de a-si cumpara o locuinta pentru familia lui din Romania si pentru a-si revedea, dupa aproape 15 ani, familia din Brazilia pot trimite sms la 1276 cu textul “Andreea” sau pot suna la 0900 760 601.

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Lavinia Petrea, la 44 de ani: „Nu trebuie să fac nimic forțat ca să zâmbesc. Vine din interior”

Prezentă de peste două decenii în televiziune, Lavinia Petrea rămâne unul dintre numele familiare pentru publicul care își începe diminețile urmărind știrile. 

Anthony Hopkins se lansează în muzică la 88 de ani. Va lansa compoziții scrise în ultimii 60 de ani: „E prima mea pasiune”

Actorul britanic Anthony Hopkins, dublu laureat al premiului Oscar, a semnat un contract cu casa de discuri Decca Classics pentru lansarea unei colecții de lucrări orchestrale pe care le-a compus de-a lungul ultimelor șase decenii.

Melania Trump a atras toate privirile la festivităţile de Ziua Americii de la Washington. GALERIE FOTO

În ciuda unui val intens de căldură şi a întârzierilor provocate de furtuni, mii de oameni s-au adunat sâmbătă seara la Washington pentru a sărbători cea de-a 250-a aniversare a Statelor Unite.

Recomandări
Nicușor Dan ar fi decis pe cine vrea să desemneze premier. Pe cine ar urma să mizeze acum, după două eșecuri

Premierul cu numărul 14 din ultimii zece ani este greu de găsit, la fel și majoritatea din Parlament pentru instalarea acestuia.

Au murit arși în mașini când încercau să fugă din infern. Cel puțin 12 oameni au pierit în incendiile din Spania

Autoritățile de la Madrid și Londra deplâng o „tragedie fără precedent”, după ce 12 oameni au pierit într-un incendiu care a pârjolit un sat din sudul Spaniei.

România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.