Shakira a devenit cea mai populara persoana de pe Facebook. Cantareata a strans peste 100 de milioane de like-uri

×
Codul embed a fost copiat

Cantareata Shakira este cea mai populara persoana de pe reteaua de socializare Facebook, dupa ce artista a stabilit, vineri, un nou record in acest sens, pagina sa avand peste 100 de milioane de admiratori.

Artista columbiana cu origini libaneze, in varsta de 37 de ani, a afirmat ca este "onorata" sa fie cea mai populara persoana de pe reteaua de socializare Facebook pentru ca in acest fel ea poate comunica cu fanii din intreaga lume, potrivit Mediafax.

Vineri, artista a fost numita cea mai "placuta" ("liked") persoana care detine un cont pe Facebook dupa ce pagina sa a atins numarul de 100 de milioane de "like-uri" din partea utilizatorilor retelei. Dupa acest anunt, in decursul zilei, pagina cantaretei a depasit 100 de milioane de admiratori. Aceasta le-a multumit fanilordin intreaga lume dupa ce a primit "distinctia". "Sunt ononata pentru ca am atins acest numar", a spus cantareata intr-o declaratie de presa. "Social media si in special Facebook m-au ajutat pe mine, dar si pe alti artisti sa construim un pod intre scena si public", a adaugat aceasta.

"Am fost capabili sa avem conversatii, unde atat artistii, cat si fanii si-au putut impartasi setimentele, reusitele, dar si cele mai importante momente din viata lor prin intermediul fotografiilor si a videoclipurilor si au putut avea un adevarat dialog", a mai spus Shakira. De asemenea, Shakira a incarcat pe pagina ei de Facebook un scurt videoclip in care a declarat: "100 de milioane de prieteni pe Facebook este ceva incredibil. Va multumesc foarte mult pentru sprijinul vostru, pentru loialitatea voastra, pentru dragostea voastra... . Este incredibil, va multumesc foarte mult", a spus cantareata. Totodata, Mark Zuckerberg, creatorul retelei de socializare Facebook, i-a transmis felicitari Shakirei pentru aceasta realizare.

Citește și
Madonna
Madonna, prea faimoasa pentru a fi jurat intr-un proces. De ce s-a lipsit judecatorul de ea

"Felicitari", a scris acesta intr-un comentariu publicat pe pagina cantaretei, "ce reusita nemaipomenita pentru o persoana extraordinara". De-a lungul carierei, Shakira a primit numeroase premii, printre care doua premii Grammy, opt Latin Grammy si a fost nominalizata la premiile Globul de Aur in 2007, pentru melodia "Despedida", inclusa pe coloana sonora a filmului "Dragoste in vremea holerei", de Mike Newell. Albumele Shakirei s-au vandut in peste 50 de milioane de copii pe plan mondial.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Ce surpriză: antrenorul îi spune ”DA” lui Real Madrid și e gata să semneze!
NEWS ALERT Ce surpriză: antrenorul îi spune ”DA” lui Real Madrid și e gata să semneze!
Citește și...
Pamela Anderson divorteaza pentru a doua oara de Rick Salomon. Vedeta invoca
Pamela Anderson divorteaza pentru a doua oara de Rick Salomon. Vedeta invoca "diferente ireconciliabile"

Starleta canadiana Pamela Anderson divorteaza pentru a doua oara de Rick Salomon, cu care s-a casatorit in urma cu sase luni.

Madonna, prea faimoasa pentru a fi jurat intr-un proces. De ce s-a lipsit judecatorul de ea
Madonna, prea faimoasa pentru a fi jurat intr-un proces. De ce s-a lipsit judecatorul de ea

Madonna s-a dovedit mult prea faimoasa pentru a-si putea indeplini datoria civica de jurat intr-un proces din New York. Si NU pentru ca vedeta n-ar fi avut bunavointa sa raspunda solicitarii.

Sofia Vergara ar avea o noua relatie. Cine este partenerul celei mai bine platite actrite din SUA
Sofia Vergara ar avea o noua relatie. Cine este partenerul celei mai bine platite actrite din SUA

Actrita Sofia Vergara, vedeta serialului "O familie moderna/ Modern Family", si Joe Manganiello, un star al serialului "True Blood", au o relatie care a inceput in urma cu putin timp, a anuntat o sursa, citata de site-ul revistei People.

Recomandări
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a trimis la Curtea Constituţională concluziile unei "expertize independente" întocmite de un expert contabil autorizat. 

Românii cu mașini scumpe, în vizorul Fiscului. ANAF pregătește sancțiuni și sechestre
Românii cu mașini scumpe, în vizorul Fiscului. ANAF pregătește sancțiuni și sechestre

Direcția Generală Antifraudă Fiscală din cadrul ANAF a demarat, într-un proiect pilot, controale care vizează achizițiile de autoturisme de lux realizate din fonduri cu proveniență fiscală nejustificată.

CCR decide vineri soarta reformei magistraților asumată de Guvern. Este a treia amânare după refuzul unor judecători
CCR decide vineri soarta reformei magistraților asumată de Guvern. Este a treia amânare după refuzul unor judecători

Curtea Constituțională va lua o decizie vineri, 16 ianuarie, în privința reformei magistraților pentru care Guvernul și-a asumat răspunderea pe 2 decembrie.