Reacția unui bărbat care a supraviețuit după ce a consumat spirt: ”Eram supărat că am băut 4 litri și nu m-am îmbătat”

62126677
BZI

Teodor Sasu, un bărbat din Iași, a băut patru litri de spirt contrafăcut care a ucis 17 oameni, însă el a reușit să scape cu viață.

Teodor Sasu, în vârstă de 58 de ani, din satul Onești, a explicat că a recurs la acest gest fiindcă nu reușea să se îmbete.

"De la Primărie mi-au dat o plasă cu o sticlă de spirt și mai multe lucruri pentru protecție în perioada asta. Eu seara am băut o jumătate de litru de rachiu. Când am terminat rachiul, am pus mâna pe sticla de spirt și am amestecat-o cu apă. Patru litri am făcut. I-am tot dat, i-am tot dat și am băut tot până spre dimineață.", a declarat Teodor Sasu, potrivit BZI.

Bărbatul a spus că tot n-a reușit să se îmbete. "Dimineața eram treaz, am fost supărat că nu m-am îmbătat. Eu asta am vrut, să mă îmbăt", a mai spus el.

Când a auzit că cinci dintre vecinii săi au murit din cauza spirtului contrafăcut, bărbatul s-a bucurat că a reușit să supraviețuiască.
"Când am auzit că au murit și eu am scăpat, am făcut cruce. Mulțumesc lui Dumnezeu că am scăpat. Sunt tare, ce să mai... Nu știu cum de am scăpat, sincer... Cred că l-am diluat mai mult, nu știu. Când am mai băut, am pus jumătate de litru de spirt și jumătate de litru de apă. Era mai tare. Acum am pus trei litri, cam mult...", a mai completat bărbatul.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Un cutremur cu magnitudinea de 3,2 pe scara Richter s-a produs în Buzău

Un cutremur cu magnitudinea 3,2 pe Richter s-a produs vineri dimineaţa, la ora locală 8:59, în judeţul Buzău, zona seismică Vrancea, potrivit informaţiilor publicate de Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Gestul care a emoționat toată planeta. Un câine încearcă să-și readucă la viață puiul mort. VIDEO

Mai multe imagini emoționante cu un câine care încearcă să-și aducă înapoi la viață puiul a uimit internetul.

Un român, care făcea parte dintr-o rețea de hoți din Marea Britanie, prins în țară. Ce s-a găsit în portbagajul mașinii sale

Un român de 23 de ani a fost reținut, după ce a fost oprit pe o șosea din țară, în timp ce transporta obiecte furate de la mai mulți cetățeni din Marea Britanie.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.