MASTERCHEF, sezonul 4. Cantareata Alexandra Shine se lupta pentru un sort, astazi, de la 20:30, la ProTV

61487650

 Dupa o prima editie spectaculoasa, cu personaje efervescente, platinguri imbietoare, dar si critici aspre, juratii "MasterChef" continua si saptamana aceasta preselectiile cu bucatarii amatori ce viseaza sa ajunga in finala.

 Dupa o prima editie spectaculoasa, cu personaje efervescente, platinguri imbietoare, dar si critici aspre, juratii "MasterChef" continua si saptamana aceasta preselectiile cu bucatarii amatori ce viseaza sa ajunga in finala.
In editia de martea aceasta, de la 20.30, pe ProTV, in fata celor trei chefi se va prezenta o artista, dornica sa demonstreze ca are talent nu doar la muzica si dans, ci si la gatit.

Cantareata Alexandra Shine a venit din Republica Moldova cu gandul sa ii cucereasca pe jurati si sa plece acasa cu un sort "MasterChef". Cunoscuta pentru activitatea sa in cadrul Baletului Teodor, dar si in trupa The Hot Diamonds, frumoasa blonda va incerca sa ii imbie pe chefi si sa sa-i convinga ca merita sa fie acceptata in competitie.

Pe ce preparat va miza Alexandra Shine la preselectii, care vor fi reactiile juratilor si, mai ales, daca va reusi sa obtina sortul afli marti, 25 martie, la "MasterChef".

Tot atunci, cel mai tare show culinar al momentului va fi luat cu asalt de straini. Romanii au concurenta in farfurie, pentru ca in fata lui Chef Sorin Bontea, Chef Florin Dumitrescu si Chef Catalin Scarlatescu se vor perinda si concurenti straini, de la italieni, la indieni, moldoveni de peste Prut sau romani stabiliti de mult timp in alte tari.

Asa se face ca juratii "MasterChef" vor avea parte de o reala experienta culinara cosmopolita, care ii va intriga, cuceri sau scoate din pepeni. De la lasagna bolognese, la varza calita, supe sofisticate sau mai putin reusitele clatite pane si mascarpone cu carnati, preparatele din cea de-a doua editie "MasterChef" vor fi ca un adevarat tur de forta prin gastronomia lumii.

Cati dintre concurenti vor reusi sa convinga juriul ca merita sortul - vezi martea aceasta la ProTV.

Articol recomandat de sport.ro
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
Citește și...
Mila Kunis si Ashton Kutcher se casatoresc in aprilie

Mila Kunis si Ashton Kutcher, care s-au logodit recent si vor avea un copil impreuna, se vor casatori civil in luna aprilie, informeaza contactmusic.com.

EUROVISION 2014. Australia este inclusa in premiera in show-ul din Copenhaga. Motivul pentru care a fost luata decizia

EUROVISION 2014. Australienii si-au dorit atat de mult sa participe la Eurovision incat organizatorii concursului au permis in premiera participarea acestei tari in cadrul show-ului din luna mai.

Marele castigator la Premiile Gopo - "Pozitia copilului". Radu Beligan, premiat pentru intreaga cariera

A opta editie e "Premiilor Gopo" a recompensat cele mai importante realizari cinematografice de anul trecut. Marele castigator al serii a fost "Pozitia copilului", filmul lui Calin Peter Netzer.

Recomandări
Ilie Bolojan, despre una dintre marile greșeli făcute de stat în ultimii ani: „E simplu să semnezi, mai greu să finanțezi”

Premierul demis Ilie Bolojan afirmă că una dintre erorile făcute în ultimii ani a fost supracontractarea lucrărilor de construcții și de investiții. 

Unde pot verifica șoferii, în timp real, prețul motorinei la toate benzinăriile. Primele efecte ale reducerii accizei

Motorina s-a ieftinit la benzinăriile din țară. În unele locuri, un litru de diesel a coborât sub 10 lei. Este efectul accizei dinamice, care a intrat ieri în vigoare. 

ANM: Vremea se răceşte acentuat în mai multe regiuni. Cod galben de ploi torențiale și vijelii pentru ziua de marți. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, luni, o informare de instabilitate atmosferică şi răcire accentuată, valabilă până marţi seara în majoritatea regiunilor.