Formația Phunk Smugglers, un poroiect muzical româno-sârb, susține un concert pe 24 octombrie 2024 în București

62488872

Formația Phunk Smugglers, un proiect româno-sârb care își are rădăcinile în muzica old school a anilor ‘70, susține un concert pe 24 octombrie 2024 în București, la The Pub.

Născut pe cele două maluri ale Dunării, proiectul muzical și-a propus să ‘comită contrabandă’ doar cu muzica lor ... funk.

Astfel, a luat viață albumul de debut, ”Phunkdemic”. Proiectul a fost realizat în perioada pandemiei de Covid-19 și finalizat odată cu oprirea acesteia.

Trupa se remarcă pe scena muzicii autohtone prin integrarea unor elementele jazz, rock și soul în compoziție.

Muzicienii activează în diverse proiecte, iar printre acestea se numără: AXiS, Balkanics etc.

Componența este următoarea: Diana Ciobanu - vocal; Predrag Tašić - trompetă; Vlajko Jonović - chitară; Victor Jordan - clapă; Dejan Kotarčić - bas; Ranko Varga - tobe.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Taylor Swift a depășit recordul Rihannei și a devenit cea mai bogată artistă. Ce avere are

Cântăreaţa Taylor Swift a fost desemnată de revista Forbes drept cel mai bogat artist din lume, cu venituri estimate la peste 1,6 miliarde de dolari.

 

Leonardo DiCaprio și iubita lui, vacanță în Italia alături de părinții actorului. Au fost surprinși în ipostaze romantice

Leonardo DiCaprio și iubita lui, Vittoria Ceretti, au plecat recent în vacanță în Italia, la Roma, alături de părinții actorului. Cei doi au fost surprinși la un moment dat de paparazzi savurând un espresso.  

Rihanna și A$AP Rocky, cină romantică la un restaurant din New York. Cum au fost surprinși cei doi. GALERIE FOTO

Rihanna a fost surpinsă sâmbătă de paparazzi pe străzile din New York, alături de partenerul ei, A$AP Rocky.

Recomandări
Anul 2027 ar putea fi cel mai cald înregistrat vreodată. Fenomenul El Nino, aproape de un record istoric

Fenomenul climatic El Nino din acest an ar putea fi cel mai intens înregistrat vreodată, ameninţând să provoace condiţii meteorologice extreme la nivel global şi să facă din 2027 cel mai cald an înregistrat vreodată.

Cum arată noua variantă a legii salarizării. Valoarea de referință a fost redusă la 4.000 de lei, de la 4.100 - Surse

Proiectul noii legi a salarizării care a ajuns, joi, pe masa liderilor politici, stabileşte valoarea de referinţă privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice la 4.000 lei, începând cu 1 decembrie 2026, cu posibilitatea de majorare în 2027.

Canicula persistă în aproape toată țara. ANM a prelungit avertizările meteo de temperaturi extreme

Noul episod de caniculă continuă până duminică dimineață. Meteorologii au emis avertizări de Cod galben și Cod portocaliu pentru temperaturi deosebit de ridicate, disconfort termic accentuat și nopți tropicale.