FINALA MASTERCHEF. Ce va face JESICA cu premiul de 50.000 de euro pe care l-a castigat in finala

×
Codul embed a fost copiat

Jessica se mandreste de acum cu mult ravnitul titlu de MasterChef al Romaniei. Dupa luni intregi, in care a reusit sa surprinda juriul cu felurite mancaruri, tanara de 28 ani din Ploiesti a iesit marti castigatoare la emisiunea Masterchef.

Cu marele premiu de 50.000 de euro Jessica vrea sa-si deschida un restaurant, pentru ca toti cei care au sustinut-o sa poata gusta din preparatele unui adevarat Masterchef.

"Am simtit cumva ca si ingerii se bucura cu mine. Mi s-au desprins talpile de pamant si pur si simplu pluteam. Mi-a schimbat viata", a spus Georgeta Zamfir.

Disciplinata, dar extrem de inventiva in bucatarie, emotiva, dar curajoasa cand a fost cazul sa combine ingredientele si gusturile, asa este noul Masterchef al Romaniei: Mihaela Georgeta Zamfir. Apropiatii o alinta Jesica. Are 28 de ani, e casatorita si e mama unui baietel de 2 ani.

Jesica a inceput sa gateasca pe cand avea doar 10 ani. Facea atunci de mancare pentru fratele si pentru sora ei, pentru ca parintii munceau de dimineata pana seara. Ceea ce la inceput a fost doar o nevoie, s-a transformat de-a lungul timpului in pasiune.

Citește și
Georgeta Zamfir
Georgeta Zamfir este castigatoarea MasterChef. "Gata, am scapat de saracie. Mi se schimba viata"

Jessica a incercat retete din diverse colturi ale lumii, de la bucataria romaneasca pana la cea spaniola, araba si indiana. Gateste de la peste in crusta de sare, pana la foie gras.

"In bucatarie eu sunt relaxata. E locul unde uit de tot: de probleme, mi se dezvolta partea creativa, nu obosesc. Nu ma dor picioarele. Trece timpul usor pentru ca fac cu placere. Ma numesc o artista si-mi e greu sa respect anumite retete: pui d-aia, d-aia, d-aia. Nu am nu stiu ce lucru, il inlocuiesc cu altceva. Se schimba preparatul, ajunge a fi altceva. Asta a fost unul dintre atuuri, dar am si pierdut pe partea asta in concurs", a spus Jesica.

Din premiul de 50.000 de euro, Jessica vrea sa-si deschida un restaurant: "Cu siguranta n-o sa aiba preturi extraordinar de mari. Sa-si poata permite orice tanar care vrea sa iasa in oras sa guste o mancare Masterchef. Asta e conceptia mea. Sa fac ceva pe placul tuturor si accesibil".

Finala Masterchef a fost, marti seara, lider absolut de audienta. De pilda, la nivelul publicului comercial, Pro TV a inregistrat, in medie, o audienta de aproape trei ori mai mare fata de urmatorul post clasat.

Pe stirileprotv.ro puteti citi un interziu exclusiv cu Jesica. Iar pe masterchef.protv.ro va puteti inscrie la sezonul 5 al emisiunii "Masterchef".

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Ce surpriză: antrenorul îi spune ”DA” lui Real Madrid și e gata să semneze!
NEWS ALERT Ce surpriză: antrenorul îi spune ”DA” lui Real Madrid și e gata să semneze!
Citește și...
INTERVIU EXCLUSIV stirileprotv.ro cu Jesica, castigatoarea Masterchef.
INTERVIU EXCLUSIV stirileprotv.ro cu Jesica, castigatoarea Masterchef. "Imi imaginam ca o sa ajung in finala"

A plecat sa caute o viata mai buna in Spania, insa dupa 8 ani isi traieste visul in Romania. Este vorba despre Jesica, asa cum au alintat-o spaniolii, castigatoarea premiului de 50.000 de euro de la MasterChef.

Georgeta Zamfir este castigatoarea MasterChef.
Georgeta Zamfir este castigatoarea MasterChef. "Gata, am scapat de saracie. Mi se schimba viata"

Georgeta Zamfir are 28 de ani si este din Ploiesti. A venit la "MasterChef" pentru ca se considera inventiva in bucatarie si isi doreste sa invete mai mult.

Efectul MasterChef intr-o tara ce are mare nevoie de MESERIASI. Un bucatar poate ajunge sa castige si 8.000 de euro/luna
Efectul MasterChef intr-o tara ce are mare nevoie de MESERIASI. Un bucatar poate ajunge sa castige si 8.000 de euro/luna

In focurile examenelor au intrat marti si adolescentii de clasa a VIII-a. Este vorba despre acei copii carora parintii le-au explicat ca nu este nicio rusine sa invete temeinic o meserie, la o scoala profesionala.

Recomandări
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a trimis la Curtea Constituţională concluziile unei "expertize independente" întocmite de un expert contabil autorizat. 

Românii cu mașini scumpe, în vizorul Fiscului. ANAF pregătește sancțiuni și sechestre
Românii cu mașini scumpe, în vizorul Fiscului. ANAF pregătește sancțiuni și sechestre

Direcția Generală Antifraudă Fiscală din cadrul ANAF a demarat, într-un proiect pilot, controale care vizează achizițiile de autoturisme de lux realizate din fonduri cu proveniență fiscală nejustificată.

Kremlinul avertizează: Timpul pentru negocieri se scurtează. Este timpul ca Zelenski să-şi asume responsabilităţile
Kremlinul avertizează: Timpul pentru negocieri se scurtează. Este timpul ca Zelenski să-şi asume responsabilităţile

Moscova a transmis joi că oportunităţile pentru Ucraina se reduc, dacă doreşte să găsească o soluţie negociată la războiul cu Rusia, avertismentul venind după câteva săptămâni de discuţii infructuoase iniţiate de Washington la sfârşitul anului 2025.