Cum a aratat "micul Paris" pentru Lady Gaga.Filmarile nedifuzate pana acum cu artista prin Bucuresti

×
Codul embed a fost copiat

Este clar, Lady Gaga a facut o pasiune pentru Romania. I-a placut atat de mult aici, incat ne-a lasat cadou un clip prin care promoveaza Bucurestiul.

Imaginile o surprind pe vedeta in parcul Herastrau si in aeroport, chiar inainte de plecarea spre Viena. Montajul a fost facut pe muzica unui celebru saxofonist american din perioada interbelica.

Melodia a fost folosita si de regizorul Woody Allen in pelicula "Midnight in Paris". De altfel, si filmuletul cantaretei a fost intitulat de Lady Gaga "Eu si Fozzi in Micul Paris". Ati ghicit, Fozzi este catelul ei.

Lady Gaga a uitat sa-i treaca pe genericul filmului pe doi dintre primii actori ce apar in montaj: doamna si domnul de la popcorn. Cei doi, sot si sotie, veritabili vanzatori de Herastrau, au recunoscut-o de la distanta pe vedeta. Si i-au oferit gratuit o punga cu floricele si un suc rece de la frigider.

De altfel, floricelele romanesti par laitmotivul primei jumatati a filmului.

Citește și
Lady Gaga
Lady Gaga, pe Twitter: "Romania a fost un frumos mic Paris. Am petrecut clipe minunate"

Si drept multumire pentru cadou, Lady Gaga a promovat ambalajul in filmuletul care are deja zeci de mii de vizionari.

A doua parte a actiunii are loc la aeroport. Si acolo vedeta a fost la fel de generoasa cu un alt actor total intamplator: ofiterul de la frontiera. El este printre putinii care au obtinut o dedicatie cu autograf si poate singurul roman care are intiparite cu ruj pe hartie buzele artistei.

Filmuletul a fost postat pe youtube chiar de vineri. Si cu toate ca l-au facut atat de repede, oamenii vedetei s-au gandit si la o tema: micul Paris interbelic. Imaginile au fost prelucrate astfel incat sa para de arhiva, o potrivire perfecta cu ochelarii supradimensionati, palaria eleganta si machiajul cantaretei.

Melodia folosita drept coloana sonora a fost compusa de muzicianul american Sidney Bechet tot in perioada in care Bucurestiul era supranumit Micul Paris. Aceeasi melodie a fost folosita anul trecut si de Woody Allen pentru comedia Midnight in Paris.
 

 

Articol recomandat de sport.ro
Eleonora Incardona a avut probleme la meciul lui Inter
Eleonora Incardona a avut probleme la meciul lui Inter
Citește și...
"Sunt aici pentru voi. Romania, tu esti viitorul." Cum a castigat Lady Gaga inimile romanilor

"Sunt aici datorita voua pentru ca, Romania, tu esti viitorul!" Cu astfel, de declaratii Lady Gaga a rupt in doua inimile zecilor de mii de oameni din Piata Constitutiei.

Lady Gaga, pe Twitter:
Lady Gaga, pe Twitter: "Romania a fost un frumos mic Paris. Am petrecut clipe minunate"

Cantareata americana Lady Gaga a anuntat, vineri, pe platforma Twitter ca este in drum spre Viena, unde va sustine un concert sambata, si a descris Romania ca fiind "un frumos mic Paris".

SHOW-ul anului la Bucuresti. Lady Gaga in fata a 35.000 de fani:
SHOW-ul anului la Bucuresti. Lady Gaga in fata a 35.000 de fani: "Voi sunteti viata universului meu"

Stirileprotv.ro v-a tinut conectati la atmosfera din Piata Constitutiei, acolo unde Lady Gaga a sustinut un concert in fata a zeci de mii de fani din Romania si toata lumea.

Recomandări
România a cheltuit 7 miliarde de lei pe pensiile speciale ale magistraților în ultimii cinci ani. Câți s-au pensionat
România a cheltuit 7 miliarde de lei pe pensiile speciale ale magistraților în ultimii cinci ani. Câți s-au pensionat

Curtea Constituțională a amânat pentru a patra oară decizia privind pensiile magistraților. De această dată nu a mai lipsit nimeni de la ședință, dar judecătorii au cerut în unanimitate răgaz, până pe 11 februarie, ca să studieze două rapoarte.

Gerul a pus stăpânire pe România. Orașul în care s-au înregistrat minus 21 de grade Celsius
Gerul a pus stăpânire pe România. Orașul în care s-au înregistrat minus 21 de grade Celsius

Gerul a pus stăpânire pe mare parte din România, în special pe zona Moldovei. La Miercurea Ciuc, sâmbătă dimineață au fost și minus 21 de grade Celsius, iar la Botoșani, termometrele s-au oprit la minus 17 grade.  

Șase indivizi au fost arestați în Lituania pentru incendierea unei fabrici militare. Suspecții au legături cu România
Șase indivizi au fost arestați în Lituania pentru incendierea unei fabrici militare. Suspecții au legături cu România

Autoritățile din Lituania au anunțat că Serviciul de Informații al Rusiei a coordonat un grup de 6 indivizi care ar fi pus la cale incendierea unei fabrici de echipamente militare.