Stirile ProTV de la ora 23:30, din 11.04.2011

Echipajele de politie cauta un sofer care a ucis doi tineri aflati pe un scuter, in apropiere de Roman, le-ar fi dat foc, apoi a disparut. Masina lui a ramas la locul accidentului, distrusa si ea de flacari.

PE URMELE AGRESORILOR

Nici politistii din Constanta nu au o noapte linistita. Trebuie sa-i prinda pe cei patru hoti de fier, care au vrut sa-i atace cu toporul.

ACUZATII DE GROAZA

Medicul de la Giulesti, acuzat de sotul unei paciente ca a lasat-o singura sa avorteze, trateaza si acum bolnavele. Conducerea spitalului il considera nevinovat.
 

Articol recomandat de sport.ro
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 23:00, din 11.06.2012

Biroul Electoral Central a prezentat cele mai noi rezultate partiale ale alegerilor. Balanta inclina in continuare spre USL, in aproape toata tara.
 

Stirile Pro TV de la ora 22:30, din 29.05.2012

Fratele Larei Saban si prietenul lui care i-ar fi fost complice au primit mandat de arestare preventiva pe 29 de zile, banuiti ca ar fi omorat-o pentru bani.

Stirile Pro TV de la ora 22:30, din 28.05.2012

Nu statuetele de la Cannes sunt o premiera. Acolo Romania a mai castigat, chiar Cristian Mungiu a mai castigat, iar asta e minunat.

Recomandări
Guvernul, plan de rezervă în plină criză energetică. Ce va face dacă marile companii și populația nu vor reduce consumul

În plină criză energetică autoritățile cer măsuri radicale. Oficialii s-au întâlnit cu reprezentanții marilor companii consumatoare de curent și le-au cerut să reducă voluntar consumul.

Asociația Prosumatorilor cere TVA zero pentru fotovoltaice și baterii de stocare, după modelul german. Ce avantaje ar aduce

APCE solicită Parlamentului adoptarea în regim de urgenţă a unui pachet de măsuri fiscale inspirat din modelul german, care să permită aplicarea TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW şi pentru bateriile de stocare aferente.

Republica Moldova a activat planul de criză: restricții la consumul de energie și apă. Se caută surse alternative din România

Comisia Naţională de Management al Crizelor din Republica Moldova a aprobat un nou set de măsuri pentru gestionarea situaţiei din sectorul energetic şi a riscurilor generate de nivelul scăzut al apei în fluviul Nistru.