Stirile Pro TV de la ora 13:00, din 19.11.2011

×
Publicitate

Un barbat decapitat a fost gasit intr-o localitate din judetul Constanta. Asasinul a pus capul si corpul victimei de-a valma intr-un sac.

170 de lei. Pentru aceasta suma ridicola o femeie de 84 de ani din Capitala a platit cu viata. L-a surprins la furat pe un tanar care, culmea, o pradase si anul trecut.

Poveste tulburatoare la Pucioasa. Politistii au descoperit intamplator ca o eleva de 14 ani care lipsea des de la scoala ca sa stea cu iubitul ei, un baiat cu 7 ani mai mare, nu chiulea de placere, ci pentru ca avea mari probleme.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Stirile Pro TV de la ora 13:00, din 17.11.2011

Tensiune mare la Buzau, unde o cisterna incarcata cu Propan a luat foc. Pompierii i-au evacuat imediat pe toti cei care se aflau in zona si s-au indepartat la randul lor, pentru ca pericolul era extrem de mare.

Stirile Pro TV de la ora 13:00, din 16.11.2011

Doua eleve de la Liceul de Arta din Sfantu Gheorghe le-au declarat politistilor ca intretin relatii intime cu profesorul lor de pian. Imediat dascalul a fost inlaturat de la catedra si este cercetat.

Stirile Pro TV de la ora 13:00, din 15.11.2011

Pericol de moarte pentru un baiat de 14 ani care a trecut pe langa cladirea postei din Targu Mures si mai multe bucati de tencuiala i-au cazut direct in cap.

Recomandări
Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.