Stirile Pro TV cu Daniel Nitoiu, din 13 octombrie 2009
S-a naruit cerul marti dimineata peste un barbat din Iasi, care a aflat ca va fi disponibilizat si, cu hartia de lichidare in buzunar, s-a aruncat in fata unui tren.
PRIMA NINSOARE DIN 2009 IN ROMANIA
Frigul s-a instalat deja in vestul tarii si meteorologii, care au dat avertisment de cod galben inca de ieri pentru toata tara, spun sa nu ne bucuram prea tare daca la noi nu ploua inca. Valul rece va acoperi toata Romania.
ZIUA MOTIUNII
Cade sau nu cade Guvernul Boc 2? Asta aflam in urma votului din Parlament, pe motiunea de cenzura initiata de PNL, PSD si UDMR la adresa Guvernului.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Etichete:
stirile protv,
Dată publicare:
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Stirile ProTV de la 13:00
Stirile ProTV de la ora 13:00 din 13.06.2012
Captura impresionanata de droguri pe autostrada Bucuresti - Pitesti. Zeci de pachete cu heroina, in valoare de un milion si jumatate de euro, au fost descoperite in rezervoarele a doua masini de lux.
Stirile ProTV de la 13:00
Stirile ProTV de la ora 13.00 din 11.06.2012
Avem primele rezultate partiale oficiale ale alegerilor desfasurate ieri. Biroul Electoral Central a centralizat aproximativ 11% din totalul voturilor valabil exprimate.
Stirile ProTV de la 13:00
Stirile ProTV de la ora 13:00, din 30.05.2012
Oroare la Sibiu, unde cadavrul jandarmului care pazea consulatul german a fost gasit miercuri dimineata de o trecatoare, langa postul de paza. Fusese injunghiat in piept si inca nu se stie cine l-a ucis.
Recomandări
Criza carburanților, în continuare fără soluție. Sindicaliștii cer scăderi de taxe, sunt tensiuni în coaliție
Guvernul a amânat, din nou, declararea stării de criză pe piața carburanților. Ordonanța a fost dezbătută miercuri cu patronatele, dar sindicatele au refuzat să participe la întâlnirea de la Palatul Victoria.
Estimare oficială: Ce profit suplimentar are bugetul statului la fiecare litru de carburant în contextul crizei țițeiului
După întâlnirea cu președintele PSD, Sorin Grindeanu, liderul Blocului Național Sindical, Dumitru Costin, a discutat posibilitatea reducerii TVA-ului la carburanți pentru a diminua efectele resimțite de populație.