Reactii de “groaza ” ale unei vedete din Romania in cea mai puternica masina de oras.
Vintila o face lata rau cu Raluka in dreapta.
Vintila o face lata rau cu Raluka in dreapta.
Iarna grea din 2012 a rămas pentru Andreea Marinescu momentul în care a filmat cel mai puternic reportaj din cariera sa: case îngropate cu totul în nămeți până la acoperiș, și oameni izolați cu zilele.
„La început, nu mă coafa atât de tare să prezint Vremea.” Așa își începe Florin Busuioc povestea despre începuturile sale la PRO TV. Azi, “Busu” este omul pe care milioane de români îl identifică instant cu prognoza meteo.
Într-un interviu cu ocazia celor 30 de ani împliniți de PRO TV, Florin Busuioc explică de ce echidistanța nu înseamnă indiferență și cum Știrile Pro TV au știut să ridice glasul, atunci când întreaga societate avea nevoie de asta.
Toate privirile au fost îndreptate, miercuri, spre Davos, unde președintele SUA, Donald Trump, a susținut un discurs exploziv, la scurt timp după ce și-a dublat oferta de achiziție a Groenlandei, afirmând că „nu există cale de întoarcere”.
Prima şedinţă a Grupului de lucru pentru repartizarea impozitelor către autorităţile administraţiei publice locale. Guvernul transmite că s-a conturat o susţinere pentru păstrarea integrală a impozitului pe venit la primării.
George Simion, aflat într-o vizită în SUA, a tăiat un tort în forma Groenlandei, cu steagul american, la un eveniment al unor congresmani republicani care au au sărbătorit primul an din cel de al doilea mandat al lui Donald Trump.