Sute de persoane la Balul Motilor
Data publicării:
Data actualizării:
Traditionala sarbatoare a fost organizata in acest an la un han din apropierea localitatii Cornesti.
Urmasii lui Horea si ai lui Avram Iancu au demonstrat ca traditiile mostenite din strabuni nu s-au pierdut.
Participantii si-au etalat talentul la jocuri motesti, au gustat mancaruri specifice, la loc de cinste fiind balmosul, tocanita cu mamaliguta si palinca.
Au fost si multe concursuri foarte apreciate de toti cei prezenti. S-au acordat premii la diferite concursuri, s-a ales "Craiasa balului", iar la tombola s-au castigat o multime de premii surpriza.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Si-a gasit sfarsitul in somn!
Un barbat de 67 de ani din Zalau a fost gasit fara suflare in patul sau, cel mai probabil intoxicat cu monoxid de carbon.
Recomandări
Ce scrie presa internațională despre situația din România: ”Criza politică se adâncește”. Un pas până la ”opțiunea nucleară”
România rămâne fără un nou prim-ministru după eşecul de luni seară al liberalului Adrian Veştea de a fi ales de către Parlament, la aproape două luni de la demiterea lui Ilie Bolojan, scrie AFP.
Reacția lui Sorin Grindeanu după ce Guvernul Adrian Veștea a fost respins de Parlament
Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni seară, după votul Parlamentului de respingere a învestirii guvernului Adrian Veştea, că se aşteaptă ca în următoarele zile preşedintele Nicuşor Dan să cheme partidele la consultări la Palatul Cotroceni.
Kelemen Hunor, în Parlament: „Azi există un singur câştigător. Felicitări, George Simion, ai dat şah şi mat”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, consideră că se încheie o epocă, susţinând că sub cupola Parlamentului "există astăzi un singur câştigător" - George Simion.