Batrane legate si violate de un consatean

×
Publicitate

Ore de cosmar pentru doua batrane dintr-un sat din judetul Buzau. Femeile, care locuiesc impreuna, au fost batute, legate si violate de un individ de 50 de ani.

Batranele, una de 67 de si cealalta de 77 de ani, cred ca barbatul le-a pandit inainte sa dea atacul. Se pregateau de culcare, in momentul in care au auzit o bubuitura puternica: agresorul a spart usa de la intrare si a intrat peste ele. 

Doar una dintre ele a avut curaj sa le ceara ajutor vecinilor, insa se pare ca nimeni nu a auzit-o. Atacatorul le-a legat pe batrane si apoi le-a violat

Inainte sa plece din casa, le-a amenintat ca daca vor merge la politie, isi vor pierde viata. Batrana de 67 de ani s-a dus glont la usa politistului din sat si i-a povestit tot ce s-a intamplat. 

Oamenii legii l-au saltat pe suspect din casa lui - era din aceeasi localitate cu victimele. Luni a fost arestat si risca 10 ani de inchisoare. 

Barbatul acuzat ca le-a violat pe cele doua batrane si-a recunoscut fapta, dar nu a vrut sa spuna si de ce le-a atacat pe cele doua femei.

Politistii sustin ca au informatii potrivit carora suspectul ar mai fi agresat si alte batrane, care insa nu au depus plangere, de teama.

Articol recomandat de sport.ro
Simona Halep l-a pus la punct pe Nick Kyrgios
Simona Halep l-a pus la punct pe Nick Kyrgios
Citește și...
A implinit 100 de ani, chiar de Sfantul Dumitru!

A fost sarbatorit de tot satul! Dumitru Vizireanu, din comuna buzoiana Costesti, a implinit duminica, chiar de Sfantul Dumitru, 100 de ani. La petrecere au tinut sa participe zeci de sateni, in frunte cu primarul si preotul din comuna.

Drum cu ghinion pentru un tanar: si-a ucis unchiul intr-un accident

Pe o sosea din Buzau a pierdut controlul masinii, care a iesit de pe drum, a spulberat un gard si s-a oprit in zidul unei case pe care aproape l-a daramat.

Buzau: si-a pierdut viata dupa ce a traversat neregulamentar

Un barbat de aproximativ 45 de ani si-a gasit sfarsitul, dupa ce s-a grabit sa traverseze printre zecile de masini care circulau pe soseaua de centura a orasului Buzau.

Recomandări
Cum arată noua variantă a legii salarizării. Valoarea de referință a fost redusă la 4.000 de lei, de la 4.100 - Surse

Proiectul noii legi a salarizării care a ajuns, joi, pe masa liderilor politici, stabileşte valoarea de referinţă privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice la 4.000 lei, începând cu 1 decembrie 2026, cu posibilitatea de majorare în 2027.

Cât de aproape a ajuns drona cu explozibil de platforma Neptun Alpha. Pagubele pe care le-ar fi putut produce

Pentru prima dată un avion de vânătoare românesc a deschis focul asupra unei ținte în Marea Neagră. S-a întâmplat joi dimineață, la 80 de mile est de Constanța, lângă platforma Neptun Alpha, cea mai mare investiție energetică a României.

Care sunt cele mai bine plătite profesii din România. Salariile medii nete trec de 10.000 de lei

Salariile românilor cresc, dar în paralel cresc și diferențele dintre angajații din anumite sectoare. Și, din păcate, majorările nu acoperă creșterea prețurilor, mai puternică.