Internetul: cea mai comoda metoda pentru a schimba decoratiunile din casa

×
Publicitate

Daca o coafura noua si garderoba unicat nu va sunt de ajuns, incercati sa faceti cateva modificari in casa si schimbati decoratiunile. Si, ca sa nu aveti bataie de cap, tastati www si cautati-le pe internet.

Aflati ce puteti cumpara direct din fotoliu, dintr-un material realizat in colaborare cu revista The One.

Internetul ne ajuta sa scapam de orele intregi petrecute la cumparaturi. Roxana s-a documentat inainte sa dea mii de euro. A mers in cateva raioane, a cautat materiale, s-a uitat pe Internet si a constatat ca preturile de pe siteuri sunt mai bune decat ce gasise in magazinele de la noi. Unde mai pui ca oferta suna altfel.

In spatele unui astfel de site pentru cumparaturi online sta Alina Dobre. S-a intors de la studii din Franta in urma cu sae ani si s-a gandit sa se apuce de design vestimentar. Planurile s-au schimbat pe parcurs.

Alina Dobre: "O data ce m-am mutat in casa mi-am dat seama ca imi trebuie lucrurile astea si ca mi-ar placea sa mi le fac eu si le-am facut. Apoi mi-am dat seama ca vreau sa fac asta."

Pagina de Facebook este un portofoliu de cateva sute de poze cu apartamentele pe care Alina le-a decorat.

Alexandra Caspruf, fashion editor The One: "Oamenii cumpara din ce in ce mai mult de pe net pentru ca e mai comod, produsele sunt haioase, unele unicat, si poti sa-ti faci casa sa arate diferit."

Alti tineri creativi au pus pe picioare site-ul photoliu.com. Un artist si o tanara studenta la comert prezinta pe Internet fotolii personalizate. Arthur le picteaza si Laura se ocupa de comenzi, intalniri cu clientii si magazinul virtual.

Incerca sa-si expuna creatiile si in locuri in care oamenii sa le poata vedea indeaproape. Un magazin de haine din centrul vechi al Capitalei, de pilda.

Cea mai mare comanda pe care Arthur si Laura au primit-o pana acum a fost un set de opt scaune pentru Richard, un englez stabilit in Romania.
 

Articol recomandat de sport.ro
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Citește și...
”Michael” a devenit filmul biografic cu cele mai mari încasări la nivel mondial: 977 de milioane de dolari

Filmul „Michael” a înregistrat încasări de 977 de milioane de dolari la box-office la nivel mondial, depăşind „Oppenheimer” şi devenind cel mai profitabil film biografic din toate timpurile, potrivit News.ro, care citează Variety.

Fotomodelul Andre Bîrleanu a fost condamnat definitiv. Ce pedeapsă a primit

Fotomodelul Andre Bîrleanu își va petrece următorii șase ani după gratii. Judecătorii Curții de Apel București l-au condamnat definitiv, vineri după-amiază, pentru viol și lipsire ilegală de libertate.

Emma Watson, apariție rară în cadrul unui eveniment din Londra. Cum s-a afișat actrița din Harry Potter | GALERIE FOTO

Emma Watson a avut o apariție publică rară, la șapte ani după ultimul ei rol într-un film, în contextul unei retrageri treptate de la Hollywood.

Recomandări
Blocajul politic s-ar putea prelungi până în toamnă. Șanse mici ca Nicușor Dan să desemneze luni un nou premier - surse

Surse de la Cotroceni susțin că sunt șanse mici ca Nicușor Dan să desemneze luni un nou premier, iar blocajul politic s-ar putea prelungi până în toamnă. O variantă luată în calcul este convocarea unei sesiuni extraordinare a Parlamentului în vară.

Ședință CSAT în plină criză politică. Summitul NATO, Armata și situația ROMATSA, pe masa Consiliului

Consiliul Suprem de Apărare a Ţării (CSAT) se reuneşte în şedinţă luni, de la ora 15:00, la Palatul Cotroceni. Reuniunea are loc în plină criză politică, după aproape două luni în care România are un guvern interimar.

Bacalaureat 2026 Limba română - a început examenul. Tot ce trebuie să știe absolvenții care dau astăzi examenul

Probele scrise ale examenului național de Bacalaureat 2026 debutează astăzi, luni, 29 iunie, cu testarea la Limba și literatura română, prima dintre cele patru probe scrise programate în sesiunea iunie-iulie.