Preot, în Gucci și Vuitton pe Instagram. Reacția superiorilor

62007401

Un preot din Rusia a intrat în atenția superiorilor după ce a publicat pe contul său de Instagram fotografii cu genți și încălțăminte Louis Vuitton și Gucci.

Comisia disciplinară a eparhiei din orașul rusesc Tver va examina cazul protopopului Veaceslav Baskakov, care a publicat pe contul său de Instagram fotografii cu genți și încălțăminte Louis Vuitton și Gucci, relatează unimedia.info.

Șeful serviciului de presă al Patriarhului Kirill, Alexandr Volkov a spus că speră că protopopul va fi responsabilizat și atenționat ca „astfel de lucruri să nu se mai întâmple”.

Purtătorul de cuvânt al Patriarhiei ruse a spus că pozele de pe Instagram ale lui Baskakov sunt „de prost gust” și a rugat membrii clerului să fie mai reținuți: viața lor „nu poate fi divizată în viață publică și viață personală”.

Rușii s-au revoltat și ei pe internet. Timp de un an, preotul  a publicat fotografii în care își etala hainele și încălțămintea scumpă. Pe 7 decembrie, contul de Instagram al preotului a fost șters.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Moș Crăciun și-a făcut apariția într-un muzeu marin din Lituania. Ce le-a spus vizitatorilor

Pe măsură ce se apropie sărbătorile, Moş Crăciun îşi face apariţia în cele mai ciudate locuri din lume.

Un fan de 31 de ani a murit după ce a suferit un atac de cord la stadion după un meci de fotbal

Un fan în vârstă de 31 de ani a murit, sâmbătă, după ce a suferit un atac de cord la stadion, la finalul meciului dintre echipa lui Gabriel Torje şi Paul Papp, Sivasspor, şi formaţia Goztepe, scor 2-0, în campionatul Turciei, relatează News.ro.

Fotografia unei femei, făcută în arest, a ajuns virală. Polițiștii nu au mai văzut așa ceva

Imaginea unei femei din Ohio, care a fost fotografiată imediat după ce a fost arestată, a devenit virală datorită felului în care arată persoana respectivă.

Recomandări
Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.

România fierbe sub un nou val de caniculă. Temperaturi de până la 42 de grade resimțite în vestul și sudul țării

România fierbe din nou. Aproape toată țara este sub Cod galben și portocaliu de caniculă, cu 40 de grade la umbră.

Amenzi de până la 3.000 de lei pentru turiștii care vor intra în apă pe steag roșu. „Poliția Locală ne-ar fi de ajutor”

Steagul roșu arborat pe plajă ar putea însemna, în curând, mai mult decât un avertisment pentru turiști. Un proiect de lege depus la Senat prevede amenzi de până la 3.000 de lei pentru cei care ignoră interdicția de a intra în apă.