Vreti sa scapati de raceli in acest sezon? Faceti cura de vitamina C!
30-10-2010
|
13:21
Si nu apelati doar la portocale sau lamai! Studiile au aratat ca patrunjelul, catina si macesele sunt mult mai bogate in vitamina C decat citricele. Si, fructele uscate de goji din Tibet abunda in antioxidanti!
Vitamina C este un adevarat izvor de sanatate si in acelasi timp o arma impotriva bolilor. Intareste sistemul imunitar, mai ales in perioada rece, iar vestea buna este ca o puteti consuma odata cu fructele si legumele.
Care sunt primele in top? Aflati din materialul video!
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
sanatate,
csid,
oana cuzino,
Dată publicare:
30-10-2010 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Sfaturi practice: cum sa te feresti de raceala!
Iarna trecuta ai tinut-o intr-o raceala continua? Atunci este momentul sa iei cateva masuri ca sa iti intaresti sistemul imunitar. Cel mai mare aliat? Vitaminele! Nu te repezi la farmacie, iti poti asigura toate vitaminele printr-o dieta echilibrata.
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare neașteptată de la Papa Leon al XIV-lea, ca răspuns la un desen prin care se ruga pentru copiii afectați de război.