Imagini din vestiarul campioanei mondiale. Vedetele Argentinei au sărbătorit succesul din Qatar cu muzică, bere și șampanie

argentina
Instagram / Nicolas Otamendi

Argentina a câștigat, duminică, titlul de campioană mondială, după o finală dramatică disputată împotriva Franței, scor 3-3, 4-2 după loviturile de departajare.

După ce au sărbătorit succesul alături de fani, Messi și coechiperii săi au dat drumul unei adevărate petreceri în vestiar. Elevii lui Lionel Scaloni au cântat și au dansat pe muzica pusă la o boxă.

De asemenea, starurile Argentinei au băut șampanie și bere, după triumful istoric din Qatar.

În timpul distracției din vestiar, Lionel Messi s-a despărțit cu greu de trofeul Cupei Mondiale.

Fundașul Nicolas Otamendi a postat pe rețelele de socializare imagini cu bucuria din vestiarul Argentinei.

VIDEO. „Am și eu interlopii mei aici!” Cum i s-a dus vestea olteanului Claudiu Pasăre că „visează miliarde”

Până acum, Argentina a câștigat Cupa Mondială de trei ori, în 1978, 1986 și în 2022.

Ce pensie are Rică Răducanu. Fostul portar împlinește azi 78 de ani
Presa internaţională, după ce „pumele” au câştigat Cupa Mondială: „Cerul s-a deschis pentru Argentina şi pentru Messi”

Presa internaţională a caracterizat, duminică seară, finala Cupei Mondiale din Qatar, dintre Argentina şi Franţa (3-3/4-2 d.l.d.), drept cea mai frumoasă din istoria competiţiei, un meci epic, o confruntare antologică.

Poliţia a folosit gaze lacrimogene la Nisa pentru a dispersa mulţimea, după finala Cupei Mondiale Franţa - Argentina pierdută de campioana mondială din 2018 după lovituri de departajare.

Argentina s-a calificat în finala Cupei Mondiale din Qatar, după ce Messi a făcut spectacol în fața Croației | GALERIE FOTO

Argentina este prima finalistă de la Cupa Mondială din Qatar. "Pumele" au trecut, marți, în semifinale, de Croația, scor 3-0.

Argentina s-a calificat în sferturi la Campionatul Mondial de fotbal după ce a învins Australia cu scorul de 2-1

Argentina a învins Australia cu scorul de 2 la 1 pe arena Ahmad Bin Ali Stadium, în optimile de finală ale Cupei Mondiale.

Argentina și Polonia merg la braț în optimilie Cupei Mondiale 2022, după un meci în care „pumele” au înclinat terenul

Argentina s-a impus categoric, miercuri, în fața Poloniei, scor 2-0, pe Stadium 974 din Doha, dar ambele naționale s-au calificat în optimile Cupei Mondiale din Qatar.

Președintele Klaus Iohannis a promulgat ”legea Ciucă-Ciolacu de protejare a marilor evazioniști”, după cum a acuzat opoziția

Președintele Klaus Iohannis a promulgat, vineri, legea care dezincriminează evaziunea fiscală sub un milion de euro dacă prejudiciul este plătit, deși ar fi putut să retrimită actul normativ în Parlament, pentru reexaminare.

VIDEO. Campania electorală oficială din Timișoara a început cu scandal. Îmbrânceli și țipete cu membrii USR și aliații AUR

Campania electorală pentru alegerile locale și europarlamentare a început oficial în Timișoara cu un ... scandal.

Câți români spun că vor să meargă la vot pe 9 iunie. „Vom avea un val destul de consistent de tineri”

Vineri începe campania electorală pentru alegerile locale și cele europarlamentare. Aproape 90 la sută dintre români știu că acestea sunt organizate pe 9 iunie.