(P) Cea de-a 4-a editie a caravanei Plata cu PET, lansată de Carrefour România

×
Publicitate

Carrefour România a lansat cea de-a 4-a ediție a caravanei Plata cu PET.

La Carrefour, clienții au posibilitatea să plătească cu ambalaje reciclabile (PET, doze de aluminiu sau ambalaje de sticlă), pentru a primi la schimb fructe și legume proaspete de la producătorii locali. În felul acesta, ambalajele devin o monedă de schimb, iar clienții contribuie la protecția mediului, susțin producătorii locali și se pot bucura de produse românești, proaspete.

Alina Gamauf, membru în Comitetul Executiv Carrefour România: „La Carrefour, credem cu tărie că, prin programe dedicate de educare a consumatorilor cu privire la consumul şi utilizarea responsabilă a PET-urilor, a dozelor de aluminiu şi a ambalajelor de sticlă şi prin transformarea acestora în monedă de schimb, ajutăm clienții să adopte obiceiuri mai sănătoase. Astfel, continuăm demersurile de economie circulară, din dorința de a arăta societății faptul că printr-un comportament responsabil, putem trăi într-un mediu mai bun şi mai curat.”

Campania Plata cu PET va staționa în 20 de orașe din țară, câte cinci zile în fiecare oraş inclus în program. Detalii despre traseul caravanei găsiți pe pagina oficială a retailerului, la categoria știri.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”

Acest articol este un material publicitar al cărui conținut a fost realizat în mod independent de o terță parte, fără răspunderea editorială şi sub supravegherea PRO TV S.R.L.

Citește și...
(P) Aproape 1.000 de participanți la evenimentul de promovare a producătorilor locali și meșteșugurilor, la Apoș

Pe 23 și 24 septembrie, satul sibian Apoș a găzduit primul eveniment dedicat producătorilor locali și descoperirii patrimoniului cultural, susținut de Profi.

(P) Patru moduri de a purta o cămașă formală în mod casual

Cămășile formale sunt pentru ocazii formale, nu-i așa? Corect. Sunt alegerea perfectă pentru a crea o ținută elegantă, dar pot fi purtate și mai casual. Acest ghid îți oferă mai multe moduri de a purta cămași bărbați formale fără costum și cravată.

 

(P) Mobexpert inaugurează un nou magazin "Concept Store" în Baie Mare Value Centre

Mobexpert deschide joi, 29 septembrie, la Baia Mare, un nou magazin tip „Concept Store” cu mobilier și decorațiuni pentru casă. Reţeaua operată se extinde, astfel, la 28 de magazine și parteneri la nivelul României.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.