Unul dintre suspectii din dosarul "Ferma sufletelor", eliberat

×
Publicitate

Magistratii constanteni au decis ca barbatul de 51 de ani, unul dintre cei cinci oameni retinuti pentru ca ar fi sechestrat si obligat mai multe persoane sa munceasca la ferma, nu prezinta pericol public si poate fi cercetat si in stare de liberatate.

Omul este in continuare acuzat de sechestrare de persoane, si nu are voie sa paraseasca tara pe perioada anchetei.

Decizia instantei de a-l elibera pe suspect pentru ca n-ar prezenta un pericol public vine in ciuda faptului ca, in urma cu doi ani, omul a atacat un agent de politie comunitara si asta chiar in fata sediului de politie si a camerelor de filmat.

Mai mult decat atat, anul trecut, acelasi personaj a agresat un agent in sediul politiei din localitatea Mihail Kogalniceanu.

Va reamintim ca in urma cu o saptamana politistii au facut o serie de descinderi la Mihail Kogalniceanu, Cogealac si Targsor, eliberand 24 de ciobani sechestrati.

Cinci patroni, printre care si cel eliberat aseara de magistrati, au fost arestati sub acuzatia de lipsire de libertate.

Actiunea "Ferma sufletelor", departe de a se fi incheiat.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Drone intrate în spațiul României, după care au produs explozii în Ucraina. Două aeronave F-16 au fost ridicate de la sol

Autorităţile au transmis, joi seară, un nou mesaj RO-Alert în nordul judeţului Tulcea. Două aeronave F-16 din cadrul Bazei 86 Aeriene Borcea au fost ridicate de la sol.

Misiune contracronometru după ce un bebeluș a rămas blocat într-o mașină, în Pitești. Ce s-a întâmplat

Un sugar care a rămas blocat într-o maşină din Piteşti a fost salvat, joi, de poliţiştii locali. Părinţii şi fraţii copilului ieşiseră pentru a cumpăra ceva de la un restaurant şi, din cauza unei defecţiuni, portierele s-au blocat. 

Apele Române: România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii

România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii, mai ales că nici în bazinul superior al Dunării nu sunt prognozate precipitații în perioada imediat următoare, potrivit Administrației Naționale Apele Române.

Recomandări
Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

FK Auda - FCSB 4-1. Rușine istorică: ”Roș-albaștrii”, eliminați din Europa cu 7-3 la general de o echipă necunoscută

FCSB a fost învinsă și în meciul retur din Conference League, după ce în prima manșă a pierdut cu 3-2, iar ”roș-albaștrii” suferă o eliminare rușinoasă din Europa. Meciul FK Auda - FCSB s-a terminat cu scorul de 4-1, un neveromisil 7-3 la general.