Incendiu devastator in Arges. O familie a rams fara casa

60200419

Incendiul puternic a izbucnit intr-o curte unde se aflau trei case. 20 de oameni nevoiasi care locuiesc acolo au privit cu disperare cum focul inghite una dintre locuinte, construita cu mai putin de o luna in urma.


Oamenii au sunat dupa ajutor la 112. Trei autospeciale ale pompierilor si doua ambulante au sosit imediat la fata locului. Flacarile au mistuit cu repeziciune o casa construita din lemn.

Medicii de la ambulanta au fost nevoiti sa-i acorde ingrijiri medicale proprietarei, careia i s-a facut rau cand si-a vazut casa arzand pana la temelii. O alta femei aproape a lesinat si ea, din cauza ca socul i-a provocat scaderea brusca a tensiunii.

In cateva minute, familia care se mutase recent in casa respectiva a ramas fara niciun adapost.

Proprietarii casutei care s-a facut scrum au un copil, pe care il dadusera in plasament. Abia il luasera inapoi acasa, bucurosi ca au, in sfarsit, un camin si vor fi impreuna de sarbatori.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Ministrul Apărării: Situația de pe Dunăre, complicată. Nimeni nu a obligat România să închidă înainte să pună ceva în loc

Fostul ministru al Energiei, în prezent ministru interimar al Apărării și al Transporturilor, Radu Miruţă, a afirmat duminică seară că situaţia de pe Dunăre este complicată, dar nu a apărut din senin. 

Porumbul a devenit vedetă în restaurante. Preparatul clasic este reinventat în combinații spectaculoase

Cu sos, ulei picant, unt sau brânzeturi, porumbul este foarte apreciat în restaurante.

Din ce în ce mai mulți adolescenți români fug de acasă. Conflictele și dorința de libertate îi împing să ia decizii riscante

Conflictele din familie, anturajul și mirajul libertății fără reguli îi determină pe mulți adolescenți să fugă de acasă. Potrivit datelor oficiale, aceste cazuri sunt în creștere pentru al treilea an consecutiv.

Recomandări
România evită la limită o criză majoră de energie, greul abia începe. Ungaria și Serbia iau măsuri disperate de economisire

Criza energetică nu va mări și facturile românilor, care au deja un contract încheiat. În schimb, furnizorii care semnează contracte noi cu clienții casnici ar putea crește prețurile. 

Meteorologii au anunțat că valul de căldură se va intensifica, iar temperaturile vor depăși noi recorduri în România

Valul de căldură se intensifică și va stabili noi recorduri de temperatură.

Dronă intrată în România, Armata a ridicat avioane F-16. Ținta a mers apoi în Ucraina și distrusă de forțele ucrainene

O dronă a intrat duminică în România, unde a stat timp de 20 de minute, înainte de a se duce spre teritoriul Ucrainei, unde a fost distrusă de forțele ucrainene, a transmis MApN. Armata a ridicat două F-16 care au monitorizat permanent drona.