Danezu' la recurs: a scuipat jurnalistii. Ramane in arest

×
Publicitate

UPDATE: Este un tanar civilizat si deloc violent. Merita sa fie lasat in libertate. Astfel si-a construit pledoaria avocatul lui Daniel Uta, individul care aproape a omorat un politist.

 

Vineri dupa recurs interlopul a facut circ si i-a scuipat pe jurnalisti demonstrand ca nu este chiar un om pasnic. De aceeasi parere au fost si judecatorii care l-au trimis inapoi in arest.

George Daniel Uta, zis Danezu', nu s-a aratat intimidat de cei 8 agenti care i-au supravegheat orice miscare pe holurile Curtii de Apel Ploiesti. In sala de judecata a parut spasit dar la iesire a vrut sa arate inca o data cine este el. Avocatul a incercat sa-i scuze iesirea dand vina pe jurnalisti.

Politistul Codrut Oprea, lovit pe la spate de Danezu', este tot la terapie intensiva de cinci zile.

Duminica trecuta, Oprea era intr-un bar din Targoviste cand tanarul de 22 de ani pe care l-a anchetat in primavara pentru ca si-a calcat in picioare iubita s-a napustit la el.

Danezu' sustine ca era baut si l-a confundat cu un rival, autoritatile cred ca a facut asta intentionat. El face parte din clanul Ghenosu, iar surse din interiorul anchetei spun ca membrii acestuia planuisera sa atace un politist pentru a-si demonstra puterea.

Danezu' vrea in libertate. Sustine ca l-a confundat pe politist cu Vampirul

Danezu', agresorul politistului din Targoviste, arestat preventiv

Targoviste, orasul terorizat de clanul Ghenosu si locotenentii sai

Cine ii apara pe politisti? Un interlop a bagat un criminalist in coma

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
Citește și...
Bandă de hoți, de negăsit după un furt de 40.000 de lei dintr-o benzinărie din Galați. Cum și-ar fi ascuns urmele

O bandă de hoți le dă bătăi de cap polițiștilor din județul Galați. Acum câteva zile, au spart o benzinărie și au furat bani și țigări în valoare de aproximativ 40.000 de lei, spun surse din cadrul anchetei.

O adolescentă din Timiș a fost lovită de o mașină pe trecerea de pietoni și aruncată la doi metri distanță, în fața liceului

O adolescentă din Timiș a fost lovită în plin de o mașină pe trecerea de pietoni, chiar în fața liceului spre care se îndrepta.

Încă un municipiu din România va interzice oficial sălile de jocuri de noroc. Singura excepție

Consiliul Local Slobozia a adoptat o hotărâre privind interzicerea desfăşurării pe teritoriul municipiului a jocurilor de noroc, cu excepţia activităţilor organizate şi exploatate de Compania Naţională "Loteria Română".

Recomandări
ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. "Păstrați bonurile și facturile!"

ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. Consultant fiscal: “Recomand ca, în momentul în care începem să ne jucăm fie cu criptomonede, fie pe bursă, să ne deschidem un excel și să păstrăm bonuri, facturi.”

Partidul care s-a răzgândit și nu mai votează moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, deși a semnat-o

Cei șase parlamentari ai Partidului UNIT (intrați în Parlament pe listele POT) au anunțat duminică seara că nu vor vota moțiunea de cenzură contra Guvernului Bolojan.

Nou record pe piața valutară: euro depășește 5,19 lei cu o zi înaintea votului moțiunii de cenzură

Banca Națională a României a publicat, în 4 mai 2026, noile valori ale cursului valutar și ale principalilor indicatori monetari, care arată o ușoară apreciere a monedelor internaționale și menținerea dobânzilor interbancare la niveluri ridicate.