Tot mai multi tineri se gandesc sa-si ia viata! Caz cutremurator la Tg. Jiu

×
Publicitate

UPDATE: Un caz bulversant cu un scolar de 11 ani din Targu Jiu care n-a mai vrut sa traiasca din cauza unor note proaste si cifrele privind sinuciderea la tineri, comunicate de psihiatrii, ne ingrijoreaza serios.

A fost un soc teribil pentru mama lui Remus sa afle de la politisti ca fiul ei s-a prabusit de la aproape 40 de metri. Femeia, divortata de 10 ani se chinuia sa-i asigure baiatului de toate. O singura problema ar fi avut elevul de clasa a cincea: notele proaste de la matematica.

Remus aparea in catalog cu note de 3 la matematica. Mama povesteste ca il incuraja si-i spunea mereu ca n-o sa ramana corijent. In schimb, tatal, plecat la munca in Italia, vorbea altfel cu el, sustine bunicul.

Cel mic parea obsedat de materia care ii facea zile negre: pana si biletul de adio l-a scris intr-un caiet de matematica. Profesorul insista: nicidecum nu isi teroriza scolarii, ci incerca sa ii motiveze.

Pentru ca astfel de drame sa nu se mai intample a fost deschisa o linie de telefon gratuita, pentru copiii si adolescentii care au nevoie de ajutor. Tinerii pot suna la orice ora din zi si din noapte la numarul special 0800 080 100 - psihoterapeuti gata sa-i asculte si sa-i indrume sunt mereu la capatul firului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
Afara-i vopsit gardul si inauntru... tigarile de contrabanda!

Asta si-au spus probabil vamesii de la Albita, cand au gasit aproape 300.000 de pachete de tigari, dosite printre bomboane si napolitane, intr-un TIR grecesc.

Scandal nocturn, bataie si amenintari cu cutitul, la Braila!

Doi vecini s-au luat la cearta si apoi si-au impartit "cu darnicie" pumni si picioare. Nu s-au oprit decat la sosirea jandarmilor, care au avut de infruntat si mania nevestelor celor implicati in altercatie.

Masina incolacita in jurul unui stalp, soferul ajuns pe bancheta din spate!

A trecut milimetric pe langa moarte. Este vorba despre un tanar care, aflat la volanului unui taxi, s-a izbit violent de un stalp din centrul Brasovului.

Recomandări
”O Europă mai suverană”. România a primit prima plată de 2,5 miliarde de euro din cadrul mecanismului de apărare SAFE

România a primit, miercuri, prima plată în valoare de 2,5 miliarde de euro, în cadrul instrumentului de apărare ''Acţiunea de Securitate pentru Europa'' (SAFE).

Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pe un sediu ca o cabană de vânătoare. Diana Buzoianu: „S-au aruncat milioane de lei”

Regia Națională a Pădurilor Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pentru un sediu în județul Prahova, construit după modelul unei cabane vânătorești.