Cetățeanul străin acuzat că a bătut și violat o femeie în București are afaceri în România. Dezvăluirile victimei

nigerian agresor
Instagram, Facebook

Cetățeanul străin care ar fi abuzat sexual și ar fi bătut o femeie din Capitală a fost arestat de către oamenii legii, însă potrivit surselor Știrilor ProTV detalii cutremurătoare au ieșit la iveală în urma anchetei în curs. 

Mai exact, potrivit surselor se pare că în ziua cu pricina ( 08.09.2025) în urma postării unui anunț pe Publi24, femeia ar fi fost contactată cetățeanul străin pentru a întreține relații sexuale contra sumei de 400 de lei.

Bărbatul străin ar fi ajuns la o adresă în regim hotelier unde îl aștepta femeia, mai susțin sursele.

La scurt timp, persoana vătămată a vrut banii cash, dar cetățeanul străin prin folosirea unei aplicații a falsificat efectuarea unui transfer bancar, făcând o captură de ecran în acest sens pentru a o induce în eroare pe femeie cum că ar fi achitat suma cerută de ea, mai susțin sursele. 

Totuși, femeia și-a verificat contul bancar și a constatat că plata nu a fost efectuată nici după 20 de minute și i-a cerut în repetate rânduri bărbatului străin să părăsească locația, spun sursele. 

Citește și
Închisoare
Pedeapsa primită de bărbatul din Cugir care și-a abuzat sexual fiica și alte cinci copile, în „casa ororilor”

Văzând că nu vrea să plece, femeia i-a spus că va suna la poliție. În acel moment, cetățeanul străin s-a enervat și i-a băgat mâna în gât femeii, i-a luat telefoanele din mână, i le-a aruncat pe jos și a condus-o forțat în dormitor, unde ar fi violat-o, au precizat sursele. 

Bărbatul este originar din Nigeria și este în România de opt ani de zile, are o firmă de construcții care îi aparține, unde lucrează ca muncitor. A fost căsătorit cu o româncă, dar a divorțat pentru că a bătut-o, au conchis sursele. 

Poliția caută posibile alte victime ale bărbatului arestat

Poliția face apel către alte posibile victime ale bărbatului să contacteze autoritățile.

Potrivit datelor preliminare din anchetă, există suspiciuni că acesta ar fi comis fapte similare, folosind o metodă recurentă: se prezenta cu pretexte aparent banale, precum imposibilitatea de a face un transfer bancar, și își crea o poveste credibilă pentru a câștiga încrederea femeilor.

Ulterior devenea agresiv când era confruntat sau i se cerea să plece. Poliția Capitalei și procurorul de caz continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele și a identifica alte posibile victime.

Articol recomandat de sport.ro
Bernadette Szocs, desemnată cea mai bună sportivă a anului 2025!
Bernadette Szocs, desemnată cea mai bună sportivă a anului 2025!
Citește și...
Poliția face un apel public, după ce un nigerian ar fi bătut și violat o femeie în București. Ar fi mai multe victime
Poliția face un apel public, după ce un nigerian ar fi bătut și violat o femeie în București. Ar fi mai multe victime

Un cetățean strain a fost arestat sub acuzația de viol, după ce ar fi agresat sexual și fizic o femeie în locuința acesteia. Poliția face apel și îndeamnă alte persoane care ar fi putut fi victim ale individului să contacteze autoritățile.

Recomandări
Ilie Bolojan a făcut bilanțul celor șase luni de guvernare: „Vom avea un deficit mai mic decât 8,4% pe care ni l-am propus”
Ilie Bolojan a făcut bilanțul celor șase luni de guvernare: „Vom avea un deficit mai mic decât 8,4% pe care ni l-am propus”

Premierul Ilie Bolojan a făcut, marţi, un bilanţ al activităţii Executivului în 2025 și a declarat că, în prima jumătate a anului, măsurile Guvernului au pus finanțele publice în ordine, asigurând respectarea țintei de deficit la final de an.

Reformă majoră a concediilor medicale: angajatorul va plăti 5 zile. Ce se întâmplă cu prima zi
Reformă majoră a concediilor medicale: angajatorul va plăti 5 zile. Ce se întâmplă cu prima zi

Angajatorul va suporta plata a cinci zile de concediu medical, de la 1 februarie 2026, iar prima zi de concediu este diminuată de la plată. Guvernul a adoptat, în ședința de marți seara, o ordonanță de urgență în acest sens.

Până când vrea Guvernul să fie promulgată, „cel târziu”, legea privind pensiile magistraților. „Așteptăm observațiile CE”
Până când vrea Guvernul să fie promulgată, „cel târziu”, legea privind pensiile magistraților. „Așteptăm observațiile CE”

Absența celor patru judecători CCR de la ședința pentru pensiile magistraților naște noi discuții despre cum ar putea fi deblocată situația ca să nu pierdem 231 de milioane de euro.