Pomul care face 11 soiuri de fructe. Creatia miraculoasa a unui barbat din Oradea. VIDEO

×
Publicitate

Unsprezece soiuri de fructe in acelasi pom. Este recordul unui oradean care a reusit sa transforme un corcodus din spatele blocului unde locuieste intr-un copac multifruct.

Omul l-a altoit acum cinci ani si de atunci in fiecare an vecinii au observat cum in pom apar pe rand caise, piersici, prune si nectarine. Pentru ca a fost o idee reusita, barbatul se gandeste acum sa isi inceapa o mica afacere.

Mai exact, in acest corcodus se gasesc patru soiuri de caise, patru de prune, doua de piersic si un nectarin. Cel care a altoit pomul, Gheorghe Tanca, recunoaste ca nu este nici pe departe un specialist cu studii in pomicultura, dar face acest lucru inca de cand era copil. Iar acum, aceasta deprindere aproape ca s-a transformat intr-o mica afacere.

Minune: Un OZN care ia energie de la Soare, suprins in imagini. "N-am nici cea mai mica idee ce este" VIDEO

Vecinii uimiti asteapta acum cu interes fiecare an, pentru a vedea ce fructe noi mai apar in corcodus.

Oradeanul are de gand acum sa isi inceapa o mica afacere si vrea sa le ceara acordul vecinilor sa altoiasca si alti pomi plantati pe langa blocurile din zona.

Invata-ti copilul sa bea sucuri de fructe proaspat preparate

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Paula Badosa s-a pozat în ipostaze incendiare pentru a vinde o gamă de bikini pentru vara anului 2026
GALERIE FOTO | Paula Badosa s-a pozat în ipostaze incendiare pentru a vinde o gamă de bikini pentru vara anului 2026
Citește și...
Râmnicu Vâlcea se înfrățește cu orașul capitală a unei provincii chineze cu 84.000.000 de locuitori: ”Seamănă”

Ambasadorul Chinei în România, Chen Feng, promite autorităţilor din Râmnicu Vâlcea susţinere pentru înfrăţirea municipiului reşedinţă al judeţului Vâlcea cu oraşul Dujiangyan, capitala provinciei chineze Sichuan, informează reprezentaţii municipalităţii.

Tot mai puține locuri de muncă vacante în România. Angajatorii sunt precauți și amână recrutările, pe fondul incertitudinii

După două trimestre consecutive de scădere economică, se văd primele efecte și pe piața muncii.

Curățenie cu hotărâre judecătorească în curtea unui băcăuan. Ce a adunat timp de 40 de ani: ”Când e harnic omul, e rău, nu?”

Un focar de infecție în gospodăria unui bărbat din județul Bacău începe să fie curățat prin hotărâre judecătorească. Omul a adunat în curte munți de gunoaie timp de 40 de ani.

Recomandări
Controversele proiectulului nuclear de 7,6 miliarde de dolari de la Doicești. „Bani tocați degeaba” vs „securitatea României”

Proiectul nuclear al minireactoarelor americane NuScale de la Doicești, o investiție complexă ale cărei costuri sunt estimate între 4,6 și 7,6 miliarde de dolari, stârnește controverse după ce premierul Ilie Bolojan a acuzat că este prost administrat.

Pe ce se bazează noua lege a salarizării. Cele trei principii esențiale și cei cinci piloni-cheie

PSD, PNL, USR şi UDMR au semnat, vineri, un acord pentru adoptarea noii legi a salarizării din sectorul public până la finalul actualei sesiuni parlamentare. Ministrul Dragoș Pîslaru a explicat care sunt principiile care stau la baza reformei.

”Salvați Judecătoria Strehaia!”. Ce se întâmplă în municipiul în care instanța are un singur judecător | VIDEO

Zeci de grefieri, avocaţi şi localnici din oraşul Strehaia şi din localităţile arondate au protestat, vineri, în faţa judecătoriei din localitate, nemulţumiţi de propunerea de desfiinţare a instanţei, aprobată de plenul CSM.