UNGARIA - BELGIA 0-4. Dezlantuiti, belgienii s-au calificat la scor in sferturile UEFA EURO 2016. REZUMAT VIDEO

UNGARIA - BELGIA - agerpres

Belgia s-a calificat in sferturile UEFA EURO 2016 dupa ce a invins la Toulouse, Ungaria, scor 4-0, in optimile competitiei. Golurile au fost marcate de Alderweireld '10, Batshuayi '78, Hazard '80 si Carrasco '90+1.

UNGARIA - BELGIA 0-4. CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO| In sferturile de finala, Belgia va intalni Tara Galilor, vineri, la Lille.

Luni de la 19:00, cel mai tare duel al optimilor, Italia - Spania este LIVE la PROTV.

Rezultatele zilei la UEFA EURO 2016:
GERMANIA - SLOVACIA 3-0. Nemtii s-au calificat in sferturi dupa ce s-au distrat cu slovacii
FRANTA - IRLANDA 2-1. Calificati in sferturi la UEFA EURO 2016 gratie lui Griezmann

Minutul 90+3: final de meci! Belgia merge in sferturi!

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

Minutul 90+1: GOOOL Belgia! Carrasco marcheaza in ultimele minute de joc iar Belgia face scorul turneului pana acum! CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 80: GOOOOL Belgia! Eden Hazard inscrie cu un sut de la 16 metri. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 78: GOOOOL Belgia! Michy Batshuayi face 2-0 din pasa lui Eden Hazard. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 68: Juhasz suteaza de la 10 metri la coltul lung, putin pe langa poarta.

Minutul 65: Ocazie pentru Ungaria! Adam Jozsef Pinter trage puternic, Courtois scoate in corner

Minutul 53: Ocazie pentru Ungaria! Adam Szalai reia cu capul o minge trimisa in careu, mingea se duce in corner

Minutul 46: Repriza a doua incepe cu Belgia in atac. Sutul lui Hazard este respins de Kiraly. A opta interventie importanta pentru portarul maghiar in acest meci!

Minutul 45- finalul primei reprize-

Minutul 42: Ocazie uriasa pentru Belgia. Mertens suteaza de la 12 metri, Kiraly scoate incredibil. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA!

Minutul 39: Cea mai mare ocazie pentru Ungaria! Lovrencsics prinde un sut puternic, insa peste poarta lui Courtois

Minutul 35: De Bruyne executa bine o lovitura libera, Kiraly atinge mingea cu varful degetelor si o trimite in bara. Portarul maghiar s-a accidentat usor la aceasta faza. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA!

Minutul 32: Lukaku scapa pe contraatac, ajunge la 15 metri de poarta, dar rateaza complet sutul

Minutul 24: Balazs Dzsudzsak suteaza din afara careului, dar Courtois a fost pe faza.

Minutul 16: Courtois a luftat incredibil la o pasa primita in spate. Din fericire pentru belgieni, faza nu s-a terminat prost

Minutul 14: Kiraly scoate un sut al lui De Bruyne de la 13 metri!

Minutul 10: GOOOL Belgia! Toby Alderweireld inscrie cu capul dupa o lovitura libera batuta de Kevin De Bruyne. CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 4: De Bruyne suteaza peste poarta lui Kiraly!

Minutul 1: A inceput partida. Lovitura de start a apartinut belgienilor

Echipele de start:

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Nainggolan - De Bruyne, Mertens, Hazard - Lukaku

Ungaria: Kiraly - Lang, Guzmics, Juhasz, Kadar - Gera - Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy A., Dzsudzsak - Szalai A.

NEWS ALERT Veste uriașă pentru Simona Halep!

Tara Galilor a invins la Paris, cu scorul de 1-0 pe Irlanda de Nord, si s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta.

Israelul atacă Iranul. Explozii puternice și în sudul Siriei

Israelul a lansat un atac asupra Iranului ca răzbunare pentru atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute, a declarat ABC News joi seară, citând un înalt oficial american, transmite vineri AFP.

Tehnologia care poate apăra România în cazul unui atac cu rachete balistice. A fost testată cu succes de Israel și SUA

Israelul și Statele Unite au folosit pentru prima oară într-o situație reală interceptoarele de rachete balistice împotriva proiectilelor lansate de Iran.

România, mamă vitregă pentru elevi. „Masa caldă” e, de fapt, rece în peste 60% din cazuri. Nu toți copiii o primesc

"Masa caldă" în școli este în peste 60% din cazuri un sendviș sau un pachet cu hrană rece. Programul național funcționează doar într-o treime dintre școlile alese de Ministerul Educației, care dă vina pe incompetența autorităților locale.