Tyson Fury l-a învins pe Derek Chisora și și-a păstrat centura WBC la categoria grea

62307727
Profimedia

În runda a 10-a, lupta dintre Tyson Fury și Derek Chisora a luat sfârșit, după ce arbitrul a pus stop și a oferit victoria boxerului de 34 de ani născut la Wythenshawe.

Bătălita dintre cei doi a fost în direct pe VOYO. Fury s-a mai luptat de două ori în trecut cu Chisora și a reușit să-l învingă de fiecare dată fără probleme pe boxerul născut în Zimbabwe.

Legendarul fotbalist de la Manchester United, Wayne Rooney, a fost și el prezent la gala transmisă de VOYO. După victoria lui Fury, fostul atacant l-a lăudat pe britanic.

„E cel mai bun pe care l-am văzut de mult timp. Nu cred că-l va bate cineva. E o legendă absolută, abilitățile sale sunt incredibile. Să fiu sincer, cred că ar trebui să fie oferit gradul de cavaler”, a spus Rooney, potrivit The Sun.

Ce urmează pentru Tyson Fury

După ce s-a încheiat lupta, Tyson Fury s-a dus la Oleksandr Usyk, aflat la gală, și l-a confruntat. Cel mai probabil, la anul va fi organizat un meci cu cei doi boxeri protagoniști.

„Usyk, tu ești următorul, micuțule. O să ți-o iei, micuțule. Nu sunt un bodybuilder, dar o să te bat și pe tine, dinți tăiați. Urâtule! Hai s-o facem. Ai să râzi, dar o să termin acum!”, a precizat Fury, conform aceleiași surse de mai sus, conform Sport.ro.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Mesajul emoționant transmis de Pele după ce presa braziliană a scris că tratamentul împotriva cancerului nu mai are efect

Legenda fotbalului brazilian Pelé, internat marţi în Sao Paulo cu o infecţie respiratorie, a declarat, sâmbătă, că se simte ”puternic şi plin de speranţă", în timp ce continuă tratamentul pentru cancerul de colon.

 

Ce mesaj a transmis Mbappe după anunţul privind starea legendarului fotbalist brazilian Pele

„Rugaţi-vă pentru Rege” este mesajul transmis de francezul Kylian Mbappe, după anunţul privind starea legendarului fotbalist brazilian Pele, care nu mai răspunde la tratamentul cu chimioterapie şi este la îngrijiri paliative.

Presa din Brazilia: Pele nu mai răspunde la chimioterapie şi a fost mutat la îngrijiri paliative

Marele fotbalist brazilian Pelé primește îngrijiri paliative după ce a încetat să mai răspundă la tratamentul cu chimioterapie pentru cancerul de colon, a informat ziarul brazilian Folha de S Paulo.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.